Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası dömifinal yarışları Afyonkarahisar’da sona erdi

Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası yarı final müsabakalarının 2. bukanak yarışları Afyonkarahisar’da sona erdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Geleneksel Süvari Spor Dalları Federasyonu, Afyonkarahisar Valiliği ve Döğer Belediyesi ortaklığında gerçekleştirilen Süvari Okçuluk Yarı Final Müsabakaları İhsaniye ilçesine kapalı Döğer beldesindeki Emre Gölü Tesisleri’nde yapıldı.

4 kategoride gerçekleşen yarışlara 77 sportmen katıldı.

Müsabakaları tutulmak amacıyla gelen MHP Afyonkarahisar Mebus Mehmet Taytak, Türkiye’nin türlü illerinde dömifinal müsabakaları üzere Döğer beldesine gelen yekpare sporculara başarılar diledi.

Okçuluk ve atçılığın anadan görme sporlardan olduğunu tamlayan Taytak, “Geleneklerimizi keyiflendirmek üzere Döğer beldesinde heybetli bire bir yarışma gerçekleştirilmektedir. Bu hafta nısıf finaller yapılmakta, inşallah ati sene final müsabakalarına aile sahipliği yaparız.” ifadesini kullandı.

Döğer Belediye Reisi Mehmet Demirel da “Şu anda kendimize ilişkin 50’ye mail atımız var. Tığ bu işlere yatkınız. Döğer’in ismi dahi benzeri beylik, Döğer Beyliğinden geliyor. Atçılık dede sporudur. Buna karşın beldede bu yönde benzeri heyecan var. İnşallah biz seneye dömifinal değil, finallerin Döğer’üstelik yapılmasını arzu ediyoruz.” dedi.

???????Henüz sonra, ödül töreni gerçekleştirildi.

Share: