Aydın’da masa topu iklim birincileri anlaşılan oldu

Işıklı’da okul sporları çerçevesinde düzenlenen masa tenisi müsabakaları fırtınalı mücadelelere hayal olurken, memleket birincileri Türkiye grup müsabakalarında Okumuş’ı hile edecek.

Işıklı Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde sporun tabana yayılması üzere düzenlenen okullar arası turnuvalar sürat kesmiyor. Bu çerçevede Kültürlü Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Ekol Sporları faaliyet programında çerçevesinde planlı Okullar Arası Masa Tenisi Kader Kız-Ayvaz İl Birinciliği müsabakaları sona erdi. Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda kombinasyon edilen müsabakalar kısık katılımla gerçekleştirildi. Müsabakalara kızlardan 6 takım, erkeklerden 15 takım girmek amacıyla hep 72 sportmen katıldı. İlk çevrim kızlar kategorisinde başlayan müsabakalar ikinci ve üçüncü aktarılma erkekler kategorisinde oynanan karşılaşmalarla devam etti.

Çekişmeli ve coşkulu sabık müsabakalar sonunda kızlar kategorisinde Yenipazar Donduran Ortaokulu bir numara, rical kategorisinde Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu birinci oldu. Temas iki kategoride üstelik oynanan müsabakalar sonunda el birincisi olan takımlar, Okullar Arası Türkiye Grup Müsabakalarında Vazıh’ı temaşa etmeye türe kazandı.

Dereceye giren takımlara yürek ve madalyaları planlı hediye töreni ile Kültürlü Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü ekol sporları bölüm müdürü, el temsilcisi, antrenörler ve hakemler yoluyla takdim edildi. – AYDIN

Share: