Aydınlık Ticaret Odası Asya-Pasifik Bölgesi’nin ‘En İyi Odası’ seçildi

Aydın Ticaret Odası’nın (AYTO) çalışmaları, uluslararası alanda de taçlandı. AYTO, 28 ülkenin oluşturduğu Asya-Pasifik Ticaret ve Endüstri Odaları Konfederasyonu (CACCI) marifetiyle “Sunma İyi Oda” seçildi. Ödülü, TOBB Umumi Heyet Üyesi ve Münevver Tecim Odası Başkanı Hakan Ülken ile Sedir Başkanı Ateşli Cerit, Avustralya’nın Melbourne şehrinde planlı törenle aldı. Ülken, “Bu gurur, üyelerimizin, Aydınlık’ımızın ve ülkemizin kısacası hepimizin gururudur” dedi.

Ekonomi vizyonuyla ihsan aldı

Asya-Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu (CACCI) vasıtasıyla Avustralya’nın Melbourne şehrinde planlı 36. CACCI Konferansı’nda, “Tecim Odaları Yıpranmamış Ekonomiyi Nasıl Tanımlayacak” teması öne çıkarken, Işıklı Ticaret Odası, iline ve üyelerine yönelik yaptığı hizmetlerle Asya-Pasifik Bölgesi’nin ‘Arz İyi Dide’sı seçildi. Konferans böylece 28 ülkeden mevrut aksiyon insanlarının katılımıyla düzenlenen ön gösterim gecesinde sunulan birincilik ödülünü TOBB Umumi Heyet Üyesi ve AYTO Başkanı Melik Ülken ve AYTO Sedir Başkanı Coşkun Cerit aldı.

“Bu kurum hepimizin”

Vizyoner projelerle üyelerinin hizmetinde bulunmaya devam edeceklerini belirten AYTO Başkanı Ülken, “Bu ödülün arkasında sonsuz tıpkı iş var. AYTO Yönetim Kurulu’muzun, Divan’imizin, Genel Sekreteri’mizin ve AYTO personelimizin emeği, inancı ve çabası var” dedi.

Ülken konuşmasının devamında “Göreve geldiğimiz günden bu yana AYTO Yönetimi namına üyelerimizin ticari hayatlarının gelişmesi ve kente ayar doldurmak için bir nice aşama ve projeyi hayata geçirdik. TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun göreve gelmesinden sonradan, çekmece ve borsalarımız bile Rifat Bey’in vizyonuyla harekete geçti ve atılmış bilcümle tohumlar hangi mutlu kim kalburüstü çalışma ve projelere dönüştü. Zaman burada almış olduğumuz bergüzar üstelik, üyelerimize sunduğumuz bakım ve projelerimizin uluslararası çapta görünür ve ayırt edilir arkaç geldiğinin aynı göstergesidir. Bölgesel ve küresel işbirliğinin geliştirilmesinde ve hesaplı büyümenin sağlanmasında balaban ayrımsız kasıt sahibi olan Asya-Pasifik Uran ve Ticaret Odaları Konfederasyonu’na da bizi bu ödülü layık gördükleri amacıyla teşekkürlerimizi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Dünya ekonomisinin yüzde 23’ünü desise ediyor

Türk gelişim dünyasının yapı kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Asya-Pasifik bölgesi ile ticari ve kazançlı ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla 2009 yılında Asya- Pasifik Ticaret ve Endüstri Odaları Konfederasyonu’na (CACCI) organ oldu. CACCI, dünya nüfusunun yüzdelik 40’ını ve acun ekonomisinin yüzde 23’ünü havi Asya-Pasifik Bölgesinin en büyük gelişim dünyası örgütü niteliğinde bulunuyor ve 28 ülkeden şirketleri kaşkariko ediyor. Bu çerçevede CACCI, odaların, hizmet bölgelerindeki endüstri, tecim ve toplumsal refahına ulama sağlayıcı “Uzuv odaklı uygulamalarını” tespit etmek için 2004 yılında ‘CACCI Domestik Nazar Ödülleri Yarışması’nı başlattı. CACCI 9. Domestik Oda Ödülleri Yarışması’na 2021 yılında başvuran Ziyalı Ticaret Odası, Asya- Pasifik tecim odaları beyninde kente ve üyelerine yönelik çalışmalarıyla yer liyakatli kaynak seçildi. – AYDIN

Share: