Babacan: “Altılı Ganyan Masada Oturuyorum, Yedinci Benzeri Hayat Yok. Altına Bakıyorum Yok, Üzerine Bakıyorum Namevcut. Olmayana Var Girmek, Hile”

ENES BIREY ÖZMEN

Demokrasi ve Geveze (MERHEM) Partisi Umumi Başkanı Ulu Babacan, dün Niğde’de ayrımsız vatandaşın “Yedili masanın benzeri adayı peki mu” sorusuna; “Yedili masa diyerek bire bir husus yok. Ben altılı masada oturuyorum, orada yedinci bire bir can bulunmayan. Yedinci emanet var diyen, hile söylüyor. Masanın altına bakıyorum namevcut, üstüne bakıyorum namevcut. Olmayana, var girmek; domates dolması” yanıtını verdi.

ILAÇ Partisi Umumi Başkanı Mehabetli Babacan, geri Niğde’de, partisinin mülk başkanlığı binasının açılışına katıldı. Henüz bilahare esnaf ve vatandaşlarla kardeşçe fail Babacan’a benzeri taze, “Yöntemsizlik konusunda ayrımsız kusurlu mı var? Yoksa politikalarımız mı yanlış? Yoksa üretime dayalı bir yanlışımız mı var?” dedi.

Babacan ise “Bütünü kavisli. Doğruları, tığ 12 lime gösteri planı ile ortaya koyduk. 10 kesim daha geliyor. 22 eylem planı beraberinde koyduğunda hepsinin çözümü var, elden ekonomi değil, hepsinin çözümü var. Çünkü tutum politikaları ile bu ülkenin ekonomisi bundan sonra düzelmez. Ülkede ahbaplık ve adaleti yükseltmek gerekiyor. Ülkede göç politikası gerekiyor, ülkede dış politika gerekiyor, yetişek politikası gerekiyor. Ancak anca bu ülkenin sorunları çözülür” karşılığını verdi.

Bir ayrıksı yurttaş, “Yedili masanın bir adayı olur mu” sorusu üzerine Babacan, “Yedili masa diye ayrımsız madde namevcut. Ego altılı ganyan masada oturuyorum, orada yedinci tıpkısı güç namevcut. Yedinci sevimli var diyen, dolma söylüyor. Masanın altına bakıyorum yok, konusunda bakıyorum yok. Olmayana, var girmek; yalan” dedi.

Niğde’de aynı esnafı de müzakere eden Babacan; “Çantanın fiyatı hoşur üçe katladı mı?” diyerek sordu. Babacan, “Sizin çeşitte, satıp yerine bağışlamak balaban problem. Allah buradan aksata edenlere basitçe versin. Fiyatlar uçtu gitti. Çok print” dedi. Babacan, “İl diyar dolaşıyoruz. 30 günde Niğde 17’inci ilimiz görüşme ettiğimiz. Deminden Kombinasyon Sanayide konuşuyorduk dedim, 30 günde 17’inci yetmez dediler ayrımsız günde 3 ile gitmeniz lazım sizin” diyerek konuştu.Share: