Bagajlarını dolduran Bulgarlar: “Türkiye çokça çap, beş altı mal bozdurduk çok husus aldık”

Bagajlarını dolduran Bulgarlar: “Türkiye haddinden fazla karışık, az mülk bozdurduk çokça özdek aldık”

EDİRNE Bulgarların alışveriş cenneti haline gelen Edirne’ye atak Bulgarlar, aldıklarını taşımakta takı çekti.

Sabahın er saatlerinde kente atak Bulgarlar, soluğu Budun Pazarında aldı. Giyimden züccaciyeye bütün ihtiyaçlarını Edirne’den karşılayan Bulgarlar, aldıklarını taşımakta kalın çekti. Pazarda hamle atacak düz kalmazken, şehrin tezce kolaylıkla rastgele noktasına park yeri edilen Bulgar plakalı vesait adeta şehri bürüme etti.

“Türkiye çokça sakim”

Bulgaristan’dan mevrut Yusuf Yusufova, Türkiye’de değme molekül çok sıkıntılı. Çocuklara takımlar aldık. Okullar açılacak. Giyim aldık, ayakkabılar aldık. Bagajları dolduracağız” dedi. Dimka Yusufova, “Türkiye haddinden fazla bozuk seçkin şeyi buradan alıyoruz. Çocuklara takımlar aldık. Okullar açılacak. Giysi topluluk hangi gerekseme varsa aldık” dedi.

“Birkaç mal bozdurduk haddinden fazla özdek aldık”

Nevin Asenova, “Bura haddinden fazla makul yerleşme odası aldım. Halılar aldım akak odası, tüller aldım. Fiyatlar çok uygun. Bu fırsatı değerlendirin. İngiltere’den geliyorum. Bulgaristan’daki evimizin ihtiyaçlarını buradan karşıladık” dedi. Katışıksızlık Asenova, az dünyalık bozdurduk çokça şey aldık. Burası çok makul ürünler da evire çevire. İngiltere’den ta buraya geldik. Halı perde kabil ne ihtiyacımız varsa aldık. Çocuklara bile bir şeyler alacağız” dedi.

“Ne beğenirsek alacağız”

Bulgaristan’dan gelen Hanife Recep, “450 Leva bozdurdum. Buraya pazara geldik. Ne beğenirsek alacağız. Giysi, ayakkabı, makyaj malzemesi, çanta alacağız” dedi. Erol Mümin, “çocuklara ekol kıyafeti aldık. Giysi, başmak ekol çantası aldık” dedi.

“Müşterilerimizin yüzde 90’ı Bulgarlardan oluşuyor”

Münasebet Esnafı Mehmet Çipo, “Müşterilerimizin yüzde 90’ı Bulgarlardan oluşuyor. Leva yükseldiği üzere bizden alıyorlar Bulgaristan’dahi satışını üstelik yapıyorlar. Onlar bile orada pazarcılık yapıyor. Bizim ürünler kendilerine akla yatkın geliyor. Tığ da İstanbul’dan gelip bu pazarda komutan yapıyoruz. Etiketlerimiz de Bulgarca oluyor. Burada getirip ürünlerimizi Bulgarlara satıyoruz” dedi.

Share: