Bakan Karaismailoğlu, AK Tümen Kırşehir İl Başkanlığında konuştu Açıklaması

Iblağ ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, şişman ve aktif Türkiye için dünyanın genişlik büyük 10 ekonomisine eş olma amacında emin adımlarla ilerlediklerini bildirdi.

Kırşehir Valiliğini ziyaret ederek Ilbay Hüdayar Mete Buhara’dan ketteki çalışmalar karşı brifing alan Icra Vekili Karaismailoğlu, Kırşehir Huzurevine geçerek burada kalanlarla kardeşçe etti.

DÜRÜST Öğür İl Başkanlığında partililere seslenme fail Karaismailoğlu, birliğin, beraberliğin, kardeşliğin başkenti olan bu kadim şehirde olmaktan iri bahtiyarlık duyduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki DÜRÜST Öğür kadrolarının 20 yılda balaban başarılar elde ettiğini vurgulayan Karaismailoğlu, “Geçmişe baktığımızda, 100 yılda yapılabilecek işleri 20 yıla sığdırmış Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki kadroları görürsünüz. 20 sene önce son derece daraç altyapısı olan, hesaplı sıkıntılarda yüzen bire bir Türkiye vardı. Dünyada dikkate alınmayan bir Türkiye vardı. Bugüne geldiğimizde hayal edilemeyen bir nice hisse senedi bir bir bitirildi. çıktı elan bile iyilerini yapacağız.” dedi.

Son 20 yılda planlanandan daha fazla hizmet ürettiklerini vurgulayan Karaismailoğlu, şöyle konuştu:

“2002 yılında DÜRÜST Fırka’nin önce hükümet döneminde 15 bin 100 kilometrelik mukassem misil planı anlatıldığında gülmüşlerdi, ‘Hayal satıyorsunuz.’ demişlerdi. Ama bugüne geldiğimizde tamlık 28 bin 700 kilometrelik mukassem kez ağıyla Türkiye’nin ciharıyek yanını donattık. Bu yollar yardımıyla yılda tamlık 7 milyar saat artırım sağlıyoruz. Bu emniyetli, konforlu yollar sayesinde değme sene tam 1 milyar litre akaryakıt tasarrufu sağlıyoruz. Bu yollar sayesinde gidiş geliş kazalarında yüzde 80’e vasıl azalmalar sağladık. Bunun karşılığı yılda 9 bin vatandaşımızın canını kurtarıyoruz bu birinci sınıf emin yollar yardımıyla.”

“Dünyada hakeza sakıncasız, konforlu yollar yok”

Ankara- Niğde Otoyolu’na değinen Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Dünyanın sunma sakıncasız otoyollarından aynı tanesi. Dünyada hakeza emniyetli, konforlu yollar yok. Amerika’de, Avrupa’da hakeza yolları yeniden şüphesiz yapabiliriz diyerek elan planlamasıyla uğraşıyorlar. Mir koltukta gittiğimiz yollarda imdi esenlik yapıyoruz. Bu yollar sayesinde mesafeler kısaldı, yakıt kayıpları ortadan kalktı. Yollarda geçirdiğimiz vakitleri artık sevdiklerimizle geçiriyoruz. Bu yolların değeri, kıymeti gelecek yıllarda daha dahi gani anlaşılacak. Yaptığımız işlerin arkasındayız, daha üstelik yapmaya devam edeceğiz. Bugün Ankara-Niğde Otoyolu yardımıyla Kapıkule’den giren ayrımsız gurbetçi vatandaşımız, Şanlıurfa’ya büyüklüğünde, mukassem, kaliteli, konforlu otoyollarda seyahatini tamamlayabiliyor.”

SELIM Parti hükümetlerine 20 yılda çok engeller çıkarıldığına bel eden Karaismailoğlu, “Kıytırık olmadı bunlar. Bilcümle 20 yıl önümüze taş koydular, duvarlar çektiler, engellediler. Bunların sonucunda bunların hepsi oldu. Tıpkı birlikte bu engellemelerin olmadığını aynı düşünseniz, henüz neler olacaktı. Hamdolsun çok ümidimiz var, 2023 sonrasında çokça çokça henüz fazlasını yapacağız. 250 milyar dolara çıkma olan bu sene itibarıyla ticari hacmimiz, dünyanın genişlik hızlı büyüyen ülkelerinden birisi olmamız, bilcümle bunlar vatanını milletini dost kadroların yaptığı amal sonucunda oldu.” ifadelerini kullandı.

“Türkiye dünyada sözü dinlenen, onur edilen mevki haline geldi”

Karaismailoğlu, DÜRÜST kadrolar namına vatandaşa, millete bire bir borçları olduğunu belirterek, şöyle bitmeme etti:

“Oflaz velet olma borcumuz var. Dirim felsefemiz ve gayemiz de bu. Cenabıhak punt verdi, tığ bile milletimize çalışmak amacıyla sunma bol şekilde değerlendiriyoruz. Nazik ve ruhlu Türkiye üzere dünyanın yer büyük 10 ekonomisine sahip olma uğrunda sakıncasız adımlarla ilerliyoruz. Bundan tek kimsenin şüphesi yok. Bunu acun biliyor doğrusu. Dünyada nerede bir kriz ve cenk varsa, bu konuda Türkiye’nin görüşü nedir, çabucak bize gözlerini dikiyorlar. Biliyorsunuz güzeşte günlerde hububat koridoru konusunda Cumhurbaşkanımız devreye girdi, tahıl krizini ortadan kaldırdı. Benzeri şekilde Putin ile Zelenskiy ile tıpkısı anda uygun mülaki biricik lider var dünyada. O üstelik Sayın Cumhurbaşkanımız. Bu uğraş bitecekse onu de bitirecek olan Sayın Cumhurbaşkanımız olacak elhamdülillah. Türkiye bugünlere geldi. Dünyada sözü dinlenen, öz saygı edilen büyüklük haline geldi. Bunları bitmeme ettireceğiz, o yüzden sorumluluğumuz haddinden fazla çok.”

SELIM Öğür bu hizmetleri yaparken uymazlık partilerin masa etrafında oturup kalktığını anlatan Karaismailoğlu, “Zira onların vatan kavim diyerek tıpkısı dertleri yok. Onlar yemeden içmeden öz geleceklerini planlıyor. Kim cumhur reisi olacakmış, bibi cumhur reisi arıyorlar belli. Bulabileceklerini üstelik zannetmiyorum. Masanın altında da apayrı birileri var. Onlarla da danışma ediyorlar ama bundan ayrımsız şey sokak. Zira o masalarda milletin derdi namevcut. O yüzden vatandaşımız, milletimiz onlara fırsat vermeyecektir. Onlar namzet arayadursunlar amma bizim adayımız anlaşılan, milletin kalbinde padişahlık kurmuş Recep Tayyip Erdoğan.” diyerek konuştu.

Karaismailoğlu, henüz sonradan esnaf ziyareti yaparak MHP İl Başkanlığına geçti, Başbuğ Arif Tığ ve partililerle görüştü.

Programlara, SELIM Fırka Kırşehir Saylav Mustafa Kendirli, İl Başkanı Seher Ünsal ve partililer üstelik eşlik etti.Share: