BAKAN KİRİŞCİ CUMHURBAŞKANI’MIZ RUSYA- UKRAYNA MESELESİNDE TARİHİN AKIŞINI DEĞİŞTİRDİ-O

TARIM ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, “‘Azık milliyetçiliği’ diyerek tıpkı terim daha çok. Ülkeler kendisi üzere üretmeye ve ürettiklerini ihraç etmemeye başladı. Azık krizi yaşanabileceği yönünde cümle kuma düşünce belirtti. Hele Rusya- Ukrayna meselesi üstüne haddinden fazla tarihi kadem atarak, aynı vakfe sergileyen Cumhurbaşkanı’mız, çabucak tarihin akışını değiştirdi” dedi.

Ekincilik ve Orman Bakanı Kirişci, mütenevvi temaslarda bulunmak amacıyla geldiği Adıyaman’birlikte, havaalanında Ilbay Mahmut Çuhadar, DOĞRU Fırka Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Işıklı ve İbrahim Halil Fırat, Şehremini Süleyman Kılınç, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut ve protokol üyeleri aracılığıyla karşılandı. Ilbay Çuhadar’ı konuşma ederek kente ilgilendiren vukuf düzlük Bakan Kirişci, daha sonradan tarım sektörü temsilcileri ile planlı toplantıya katıldı. Toplantıda gazetecilere izah özne Bakan Kirişci, YANLIŞSIZ Fırka’nin, iktidarı süresince tarım konusuna şişman önem verdiğini söyledi. Tarım alanında devrimler yaptıklarını belirten Kirişci, “20 yıldır nüfuz olan DÜRÜST Tümen, ekincilik alanında bükülme denilebilecek adımlar attı. Alelhusus ahbaplık devletinde mevzuat haddinden fazla önemlidir. Düşünün, mevki ekincilik ülkesi ama ayrımsız ekincilik kanunu yok. Atatürk hayattayken özlemini duyduğu ve dile getirdiği tıpkısı tarım sigortasını 2005 yılında yasa yerine anlamak bize baht oldu. Esasen bu ülkenin tohumda dışa bağlılığının önüne saklamak üzere ‘Islahçı Hakları Kanunu’nu bu ülkeye kazandırdık” diyerek konuştu.

‘Gıda milliyetçiliği’ kavramının çıktığını dile getiren Icra Vekili Kirişşci, “Bu ülkede yakın zamana kadar ‘Ben tıpkı çiftçinin çocuğuyum’ veya ‘Ben tarımla uğraşıyorum’ demekten sıkılma duyan ayrımsız topluluk yapımız vardı amma özellikle önce toptan ısınma devamında pandemi serencam yerine Rusya-Ukrayna savaşı ile çabucak ekincilik- orman elan zaten yeşilin değme türlüsü, devlet gündemine değil dünya gündemine oturdu ve önceki sıralara yerleşti. Bundan Sonra ‘gıda milliyetçiliği’ diye ayrımsız deyim daha çok. Ülkeler kendisi amacıyla üretmeye ve ürettiklerini ihraç etmemeye başladı. Tümce özlük ihtiyaçlarını eğlemek adına dahi şişman ayrımsız çabanın içine girdi. Bu durumun gıda krizi yaşanabileceği yönünde cümle ortak düşünce belirtti. Tabi ki alelhusus Rusya- Ukrayna meselesi üzerine banal haddinden fazla tarihi tıpkısı adım atarak, tıpkı vakfe sergileyen Cumhurbaşkanı’mız, bir anda tarihin akışını değiştirdi. Cumhurbaşkanı’mızın girişimiyle tahıl koridorunun açılmasıyla birlikte acun kan aldı” dedi.Share: