Bakan Kurum’dan toplumsal basamak projesi üzerine, “Destekleyeceğiz” diyen Kılıçdaroğlu’na yanıt: İsteseniz dahi istemeseniz birlikte bu konutları yapacağız

Cumhuriyet tarihinin bildirme balaban sosyal göz projesinin tanıtımı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Milyonların merakla beklediği projenin detayları Reisicumhur Erdoğan paylaşmış ve 14 Eylül’dahi başlayan başvurular gücük sürede 2 milyonu aşmıştı.

“AMACINI BİLİYORUM ERDOĞAN AMMA BU İŞİN BAŞARILI OLMASINI İSTİYORUM”

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise içtimai göz projesiyle ilişik sosyal iletişim araçları hesabından yaptığı bakir paylaşımda “Sonuç dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve henüz bir nice ildeki ihaleleri iptal oldu. Çünkü müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen bile ego bile biliyoruz bu toplumsal hane projesiyle amacını Erdoğan. Amma ego bu işin muvaffakiyetli olmasını istiyorum. Halkımızın hakeza bire bir projeye ihtiyacı var, siyasiler adına, bu ihtiyacı karşılamaya mecburuz. Gene ediyorum, hazine garantisi ver. Destekleyeceğiz. Ayrımsız kepazelik elan yaşansın istemiyoruz” dedi.

“‘BAY KEMAL PROJEYE KARŞI ÇIKTI’ HABERİ YAPTIR, DAVA DEĞİL”

Sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, “Ha sen yine git, iletişim araçları görünümlü aparatlarına ‘Bay Kemal projeye alın çıktı’ haberi yaptır, sav değil. Kâfi kim bu hareket olsun” ifadelerini kullandı.

BAKAN KURUM’DAN YANIT GECİKMEDİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Meram Kurum, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun, “İlk Evim İlk İş Yerim Projesi”hangi ilgilendiren içtimai medyadan yaptığı paylaşıma ilgili, “Ne Cumhuriyet tarihinin en büyük göz projesini havadan destekleyebiliyorsunuz ne topyekun reddediyorsunuz. Siz isteseniz da istemeseniz da bu konutları yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

“SİZ İSTESENİZ BIRLIKTE İSTEMESENİZ DAHI YAPACAĞIZ”

Kurum, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı: “Sayın Kılıçdaroğlu, işiniz zor. Hangi Cumhuriyet tarihinin sunu büyük hane projesini açıktan destekleyebiliyorsunuz ne topyekun reddediyorsunuz. Siz isteseniz da istemeseniz birlikte bu konutları yapacağız. İlk temelleri Allah’ın izniyle ilk teşrin kocaoğlan itibarıyla atıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu konutların anahtarlarını vatandaşlarımıza dürü edecek. Milletimize şimdiden kandırıcı, iyi olsun.”

KILIÇDAROĞLU, 4 ÇAĞ ÖNCE BIRLIKTE PAYLAŞIMLARDA BULUNMUŞTU

Geçtiğimiz günlerde de toplumsal göz projesine ilişik sosyal iletişim araçları hesabından izah yapan Kılıçdaroğlu, şunları söylemişti: “Hane meselesi gündemde. Defaatle ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş bire bir proje. Yıllardır tıpkısı hikaye. Erdoğan, biliyorum seçme öncesi dünyalık toplamak üzere yapıyorsun bunu. Ego sosyal devletin savunucusu olarak toplumsal konutların yaygınlaşmasını canı istekle istiyorum.

“BANKER ERDOĞAN MISIN SEN?”

Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi üzere hazineden dirimsel güvencesi ver. Muhammes çeteleri semirttin, esas fakir fukaranın konutu amacıyla güvence ver. Vermezsen, sen dahi biliyorsun ki bu proje bitmeyecek. Gerçi alışkınsın sen yersiz toprağa görünüşte beton harcı dökmeye…

Ego dahi buradan üstlenme ediyorum, tığ iktidara geldiğimizde bu garantilerin arkasında duracağız. Erdoğan garanti vermezsen, bu proje bire bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları geda fukaradan, seçim sürecini akçalanmış et. Banker Erdoğan mısın sen? Kâfi be herif!”Share: