Bakan Su Yanık, katıldığı festivalde vatandaşlara Maraş dondurması izaz etti

Eş ve Içtimai Hizmetler Bakanı Yoğunluk Acılı, “YANLIŞSIZ Parti iktidarları süresince Cumhuriyet tarihi boyunca yapılanlardan elan fazlasının hayata geçirildiğine şehadet ettik” dedi.

Eş ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Andırın Belediyesi ve Akdeniz Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu hareket birliğinde Andırın ilçesinde “Ailemizin Çınarları Festivali ve yayla sonu” festivali düzenlendi. Vekil Izdıraplı, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde izlediğimiz sefer haritası haddinden fazla şükür çoğu şehrimiz kadar Kahramanmaraş’ı dahi sunturlu bir noktaya taşıdı ve inşallah sosyal hizmetleri imdi elan üstelik ileriye taşıyacağız ki başlayan ve devam eden bir kısmı bitmiş projelerimizle inşallah bunları de gerçekleştiriyoruz. SELIM Öğür iktidarı yerine 2002’den bugüne ana hedefimiz, her bir vatandaşımıza aksetmek, başlık husus tebarüz etmek ve beherglas vatandaşımızla yüz yüze konuşmak oldu. Kalkınmış, refahını artırmış tıpkısı Türkiye amacıyla çalışmaya kişi evimizden, kişi sokağımızdan başladık. SELIM Parti iktidarları boyunca cumhuriyet altını tarihi boyunca yapılanlardan çok henüz fazlasını envestisman hamlesiyle hayata geçirdik. Kahramanmaraş dahi AK Parti döneminin atılımlarından doğruluk ettiği payı alan illerimizin başında geliyor. 2002’den bugüne büyüklüğünde toplumsal hizmetlerde çığır açan tebeddülat yaptık. Bizim içtimai hizmetlerdeki anne farkımız talep odaklı içtimai bakım mantığından arz odaklı sosyal hizmete geçiştir. Bir Vakitler yurttaş aynı hizmeti soldurmak için, ayrımsız ihtiyacını talebini karşılayabilmek amacıyla bap husus kamu kurumlarını gezerken tığ daha çok vatandaşın kendisine gidiyoruz ” dedi.

Konuşmasında Haziran ayında hayatını kaybeden Andırınlı saz şairi ve edip Mevlana İdris Zengin’i dahi tanınmayan eden Nazır Izdıraplı, “Mevlana İdris Ensesi Kalın çokça eski, çokça mail arkadaşımdı. Allah’tan rahmet diliyorum. Şayet ailesinden aramızda olanlar varsa onlara birlikte mebde sağlığı diliyorum. Rabbim mekanını behişt etsin” diye konuştu. Nazır Kederli, festivalde vatandaşlara dondurma izzetüikram etti. – KAHRAMANMARAŞShare: