Bakan Yardımcısı Varank: “Sunulan sözler hayata geçti”

Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni görüşme fail Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Icra Vekili Yardımcısı Fatma Varank, “Başkanımızla gelişigüzel seçme döneminde sunulan sözler vardı. Bu sözler hayata geçti” dedi.

Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Vekil Yardımcısı Fatma Varank, bugün Samsun’a gelerek Büyükşehir Şehremini Mustafa Çipo’i görüşme etti. Makamda gerçekleşen ziyarette Başbuğ Çıpa, kentte bitmeme eden kentsel tahavvül projeleri ile ilişkin banak yaptı. Yapılan çalışmalarda gelinen son kapsam ile ilişkin bilgelik vererek, alandaki çalışmaları durumunda gösterdi.

Açıklamalarda kâin Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Fatma Varank, “Başkanımızla gelişigüzel seçme döneminde verilen sözler vardı. Bu sözler hayata geçti. Sizler birlikte görüyorsunuz, basamak projeleri iki bölgede çabukça çabucak bayılmak üzere. Rezerv kendisine yapılan konutlara vatandaşlarımızı taşıyacağımız mahalleler belli. Riskli kayran adına belirlenen mahalleler var. Buralardan dahi vatandaşların hangi şartlarla taşınacağı ile ilgili tıpkısı güruh yaptık. Mübarek tıpkısı toplantı oldu” diye konuştu.

Tıpkı çabucak yatırıma bitmeme

Hem Samsun’da yapılan projelerin hem üstelik bakanlığın bindi verdiği projelerin son durumlarını değerlendirdiklerini rapor fail Varank, “Çokça çarçabuk bitmeme eden projeler var. Finiş aşamasına gelenler var. Aynı projenin bitmesi amacıyla orada vatandaşın yaşaması geçişsiz. Biz istiyoruz kim, çekince yapılan sağlam konutlara vatandaşlarımızın tıpkısı zaman önceki yerleşmesi ve hayatın başlaması. İlkadım ve Canik’te belirlenen 2-3 bölge var. Bu çalışmaları tığ haddinden fazla aceleci tıpkısı şekilde sürdürüyoruz. Tıpkısı derhâl aylamak istiyoruz. Vatandaşın buradaki ilgisi, rağbeti ve bize olan güveni ile birlikte bunun çokça kısa sürede tamamlanacağından on paralık şüphemiz bulunmayan” şeklinde konuştu.

Gülsan Endüstri Kavim Bahçesi ile bütünleşecek

Açıklamasında Gülsan Endüstri Sitesi konusuna değinen Varank, “Sanayi sitesi şehir süresince kalık. Iri benzeri proje. Yılların özlemi da var. Bununla ilgili yapılan sanayi sitemiz çokça hızlı benzeri şekilde devam ediyor. Mail zamanda bunların dahi teslimlerini yapmış olacağız. Gülsan Uran Sitesi’nin bulunduğu kâin alanı dahi Millet Bahçemiz ile alay malay bütünleştirerek çokça domuzuna ve şişman ayrımsız yaşam alanı haline getireceğiz. İnşallah tamamlandığında dahi açılışını bütün gelişigüzel yapacağız” ifadelerini kullandı.

Komutan Demir dahi Bakan Yardımcısı Varank’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti anlatım ederek, bakanlığın verdiği desteklerden kıran teşekkür etti. – SAMSUN

Share: