Bakir Malatyaspor’da Göztepe maçının hazıklıkları sürüyor

Spor Küfe 1. Grup takımlarından Eskimemiş Malatyaspor’un ustalık direktörü Hasan Özer, ligin uzun benzeri maraton olduğunu, takımı ve oyunu geliştirmeleri gerektiğini belirtti.

Sarı-siyahlı mızıka, ligin 10. haftasında 23 Teşrinievvel Ahzüita günü karşılaşacağı Göztepe maçının hazırlıklarını Nurettin Soykan Tesisleri’nde beceri yönetmen Hasan Özer yönetiminde gerçekleştirdi.

Antrenman öncesi gazetecilere açıklama özne Özer, Malatya’birlikte model giydiği dönemde milli takıma seçildiğini, bu nedenle Malatya’nın futbol hayatında koca benzeri yeri bulunduğunu belirtti.

Bilgelik Karaman’ın beraberinde Malatya’de yardımcı antrenörlük bile yaptığını hatırlatan Özer, kente ve taraftara ecnebi olmadığını söyledi. Zorluklara karşın başarıya aksetmek istediklerini dile getiren Özer, şöyle konuştu:

“Elimizde bereketli tıpkı takım olduğunu düşünüyorum. Tüvana, öğrenmeye zahir, uğraş etmeye ve başarmaya açgözlü aynı ekiple çalışıyoruz. Erzurum maçını aynı ibret kendisine görüyoruz. Dersimizi aldık. hafta arası dahi Bandırma deplasmanından önce çalıştık. Bandırmayı haddinden fazla dolgunca analiz ederek, taktik ve izlem belirledik. Çalışmalarımızın karşılığını oyuncular sahada verdi. Ölçüm edilecek baziçe ortaya koydular ve ilk galibiyetimizi alarak hepimizin yüzünü güldürdüler. Topluluk amacıyla elan yeni başlangıç. Önümüzde teferruatlı maraton var, bunu sunu domuzuna şekilde geçirmemiz amacıyla takımımızı ve oyunumuzu geliştirmeliyiz. Kudretli başlamak için elimizden geleni yapacağız.”

“Kurum duyacak ayak topu ortaya koymaya devam edeceğiz”

Değişik benzeri egzersiz ve baziçe anlayışıyla ligde savaşım ettiklerin kaydeden Özer, “Kurum duyacak futbol ortaya koymaya bitmeme edeceğiz amma ayağımızın birlikte yere basması gerektiğini düşünüyorum. Takkadak benzeri maç kazandık. Bandırma maçında haddinden fazla mebzul aynı oyun vardı amma ayağımızı yere basarak haddimizi isteyerek oynamamız gerektiğini düşünüyorum. Bu yönde oyuncularımı uyararak çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Göztepe karşısında amaç 3 puan

Savunma oyuncusu Philip Gameli Awuku ise Bandırma karşısında alınan 3 puanın önemine dikkati çekerek, “Yıpranmamış hoca bize yıpranmamış oyun mantalitesi getirdi, biz üstelik bunu sahada uygulayabilirsek çokça bereketli sonuçlar alacağımıza eminim. Bu sonuçla esasen kendimizi gördük. Derbi kadar gördüğümüz Göztepe maçını de kazanarak takıma daha aşkın moral getirmeye çalışıyoruz.” diyerek konuştu.

Share: