Balçova’da Söz Yürüyüşüne Binlerce Vatandaş Katıldı

İzmir Balçova Belediyesi’nin düzenlediği Cumhuriyet Bayramı kortejinde binlerce yurttaş marşlar söyleyerek kilometrelerce yürüdü. Büyük yürüyüşün arkası sıra Takım Gündoğarken ve Anıl Yülek’in verdiği konserde Balçovalılar, Cumhuriyet coşkusunu doyasıya yaşadı.

Balçova’de ulusal bayramların coşkuyla kutlanması geleneği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında üstelik bozulmadı. Balçova Belediyesi vasıtasıyla düzenlenen Cumhuriyet Korteji’ne binlerce Balçovalı yurttaş katıldı. Dede ve Sakarya Caddeleri süresince 190 metre uzunluktaki Türk Bayrağı ve Atatürk Posterini haiz yurttaşlar, bire bir yandan birlikte marşlar söyledi. Korteji balkonlarından izleyenler de Balçova Belediye Reisi Fatma Çalkaya’nın önderlik ettiği korteji alkış ve çiçeklerle selamladı.

İzmir Iktisat Üniversitesi’ne büyüklüğünde yürüyen yurttaşlar burada de Grup Gündoğarken ve Anıl Yülek’in verdiği dinleti ile Cumhuriyet coşkusunu doyasıya yaşadı. Konserin böylelikle sanatçılar ile alay malay sahneye çıkarak Balçovalıların Bayramını kutlayan ve sanatçılar ile alay malay Onuncu Yıl Marşını belirten Komutan Fatma Çalkaya “Bugünü yalnız kutlamakla kalmayacağız. Cumhuriyet Altını’i yaşayacağız ve yaşatmaya bitmeme edeceğiz. Cumhuriyet Altını’i çocuklarımıza henüz yaşayan tıpkısı şekilde emanet edeceğiz” dedi.

Share: