BALIKESİR – 6. İda Ultra Maratonu sona erdi

Çanakkale ve Balıkesir devlet sınırları içindeki Kazdağları’nda bu yıl 6’ncısı planlı “Kar Spor İda Ultra Maratonu” tamamlandı.

Edremit Belediyesi öncülüğünde 25 ülkeden 1700’e yakın sporcunun katıldığı maraton, Kazdağları manzarası eşliğindeki 4 parkurda mücadelelere tayf oldu.

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Yeşilyurt köyü ile Balıkesir’in Edremit ilçesindeki Kazdağları ortada 114 kilometrelik “İda Ultra”, 66 kilometrelik “Half Ultra”, 36 kilometrelik “Run Zeus” ve 15 kilometrelik “Karye Koşusu” kategorilerinde gerçekleştirilen yapılanma, bazen parkur rekorlarıyla sona erdi.

Run Zeus TARIH 36K’de Rus koşucu Navil Shaimukhametov 2 saat 53 dakika 34 saniye ile erkeklerde, Nuray Göktepe Keder 3 saat 13 an 34 saniye ile kadınlarda, Köy Koşusu KOK 15K parkurunda Mehmet Okumuş Gör 1 saat 8 an 22 saniye ile erkeklerde, Mahmur Çiçeği Tütüncü da 1 saat 28 zaman ile kadınlarda parkur rekoru kırarak birinci oldu.

“İda Ultra” kategorisinde erkeklerde 13 saat 46 zaman 06 saniyeyle Eksiksizlik Kukul, kadınlarda ise Fatma Taş, 15 saat 39 saniyelik aşama ile birinciliği elde etti.

“Half Ultra” kategorisinde erkeklerde Erkan Kıç 6 saat 54 zaman 1 saniye ile, kadınlarda ise Seda Kurtuldu, 9 saat 44 saniyelik rütbe ile önceki sırada yer aldı.

Kategorilerinde dereceye giren sporculara ödülleri Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, Belediye Komutan Yardımcısı Tayfun Etken ve Kar Spor Yönetim Kurulu Başkanı Selami Alaftargil eliyle verildi.

Törende konuşan Ilçebay Odabaş, bu sene altıncısı düzenlenen İda Ultra Maratonu’nun bir bellik haline geldiğini, yarışanların dahi bu maratona katılarak markanın birer unsuru haline geldiğini söyledi.

Ödül töreni sonrasında basın mensuplarına açıklama özne Tayfun Enerjik ise ati yıl Cumhuriyet’in 100. yılında bilcümle sporcuları organizasyona davet etti.

Ürkek Mahallesi’ndeki benzeri termal tesiste gerçekleştirilen ödül töreninde Kar Spor İda Ultra Maratonu’nda dereceye giren sporculara madalyaları verilerek, zeytinyağı ödül edildi.

Share: