Balıkesir’de 19 bin 573 mektepli ücretsiz yemek imkanından yararlanıyor

Balıkesir’birlikte 19 bin 573 öğrencinin, Milli Eğitim Bilimi Bakanlığının sağladığı ücretsiz yemek imkanından faydalandığı bildirildi.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Ali Şekerli, mukayyet açıklamasında, Bakanlığın eğitimde punt eşitliğini perçinlemek için hayata geçirdiği toplumsal politikalarla öğrencileri desteklemeye bitmeme ettiğini belirtti.

Bu kapsamda öğrencilere şartlı eğitim yardımından burslara, taşımalı eğitimden ücretsiz kemirmek imkanına, ücretsiz ibret kitaplarından yardımcı kaynaklarına kadar çok sayıda bindi verildiğini kaydeden Lezzetli, “Bakanlığımız, hayata geçirdiği toplumsal politikalar ile öğrencilerimizin eğitime erişimini artırmaya ve verilen hizmetleri iyileştirmeye bitmeme ediyor. Eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla hayata geçirilen bu icraat ilimizde da kudretli ayrımsız şekilde uygulanıyor. İlimizde esas eğitim bilimi, lise ve özel eğitim bilimi tevessül etmek için toplamda 19 bin 573 öğrencimize ücretsiz aşındırmak desteği sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: