Balıkesir’de Mahalle Ligi Turnuvası başladı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı; ayak topu, basket ve uçan top branşlarını kapsayan Mahalle Ligi Turnuvası’nın açım vuruşunu Başbuğ Yücel Yılmaz yaptı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla, enerjilerini sokağa bırakan torunlar doldurmak amacıyla 20 ilçe ve kırsal mahallelerdeki bilcümle katılımcılar ile zinde takımların madun yapılarını monte etmek için kurulan Mahalle Ligi Turnuvası zaman Balıkesir Büyükşehir Şehremini Yücel Yılmaz’ın başlama vuruşu vuruşu ile Karesi Park Yeri Spor Göt Tesisleri’nde başladı.

Mahalle Ligi Turnuvası açılış maçı öncesinde gençlere ve konuklara seslenme eden Komutan Yılmayan, “8 yıldır devam eden Mahalle Ligi projesini tecrübelerimizi bile kullanarak geliştirmeye bitmeme ediyoruz. Bu yıl bin 113 mahalledeki takımları sahaya nida ettik. Çocuklar debi ettikçe bedenleri dahi beyinleri dahi gelişmeye bitmeme şayan. Gençlerimiz ile birlikte Balıkesir bire bir spor şehri haline dönüşüyor. Kimisi bu işi iz namına bazısı da hobinin ötesinde hareket yerine bizi Türkiye’bile ve dünyada dubara edecek. Çocuklarımız bu proje sayesinde hem mızıka oyuncusu hem de ekip namına akım etmeyi öğrenecek. Başlangıçta projemizi bir tane dal ile yürütüyorduk şimdi voleybolcular ve basketbolcular de aramızda inşallah şiddetli adamakıllı tıpkı mevsim olur. Kazasız belasız sonuca gideriz. Böke takımımıza da sürpriz ödülümüz olacak” dedi.

Mahalle Ligi Turnuvası’nın açım maçına; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, AK Parti Altıeylül İlçe Başkanı Ömer Sıcakkanlı, DÜRÜST Parti Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu, Karesi Belediye Reisi Dinçer Orkan, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Cebbar, Savaştepe Belediye Reisi Turhan Balkır, Balıkesirspor Pakt Başkanı Nedim Ömer, Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Balıkesir Tıfıl Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Dayanabilen Mengüç, meclis üyeleri ve sporcular katıldı. – BALIKESİR

Share: