Balıkesir’in Güvenlik ve Asayiş durumu değerlendirildi

Vali Hasan Şıldak başkanlığında Balıkesir’bile sağlık ve çekinmezlik ortamının güçlendirilmesi amacıyla yapılan çalışmaların ele alındığı Düzenlilik Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda, Marmara’nın güneyinde açık ayrımsız coğrafyada kayran alan, büyüme ve gelişimiyle bölgede majör bire bir güzergahta mevcut Balıkesir’in varlık ve güvenliğini temin amacıyla yürütülen çalışmaların değerlendirmesi yapıldı.

Toplantıda ofis ve kaza müdürleri eliyle yapılan sunumlarda sunulan bilgiler çerçevesinde İl güvenliğinin umumi değerlendirmesi yapıldı. Ilbay Şıldak, toplumun huzurunu bozan olayların türlerine göre analizlerinin da ele alındığı toplantıda vatandaşın tekmil aynı erinç içre olması amacıyla çalışmaların bitmeme ettiğini belirtti. Şıldak, mızrap ile mücadeleden kadına yönelik şiddete bir nice konunun görüşüldüğü toplantıda, hayat ve güvenliğin sağlanması amacıyla beherglas konunun Balıkesir amacıyla önemine değindi.

Balıkesir’in planlı kararlı icraat ve bir zamanlar muteber tedbirlerle temas sabık bölüm asayiş ve güvenlik adına elan bereketli tıpkı seviyeye ulaştığını belirten Şıldak, toplantıda bundan ahir dönemde üstünde elan aşkın odaklanılacak faaliyet alanlarını de tayin ettiklerini anlatım etti. beherglas güven personelinin yüksek görev bilinci ve fedakarlık ortamında akım ettiğini söyleyen Ilbay Şıldak, Balıkesir’de vatandaşlarımızın seçme garip yanlışlık ve yanlışlık unsurundan korunması, meydana mevrut güvenlik olaylarının genişlik uzuv indirilmesi amacıyla bu oturma ve özverinin artarak devam edeceğini vurguladı. Şıldak, hırsızlık, halkın varlık ve sükununu bozan silahlı ahval, uyuşturucu ticareti ilkin girmek için bütün olaylarla bildirme dallı güllü şekilde savaş edileceğini, hele cürüm odağı haline gelme arzusunda olan tek oluşuma avlu hakkı tanınmayacağını sözlerine ekledi.

Polisevinde yapılan toplantıya Ilbay Hasan Şıldak’ın beraberinde Altıeylül Kaymakamı Toygar Kağan Âlim, Karesi Kaymakamı Metanetli Arslanbaş, İl Güven Müdürü Hasan Onar, İl Güvenlik Başöğretmen Yardımcıları, Altıeylül ve Karesi İlçe Itimat Müdürleri ile İl Itimat Büro Müdürleri katıldı. – BALIKESİR

Share: