Ballkani-Sivasspor maçına akıllıcasına

UEFA Avrupa Konferans Ligi G Grubu dördüncü hafta maçında erte Çıpa Takım Sivasspor’u konuk edecek Kosova temsilcisi Ballkani’nin maharet direktörü Ilir Daja, “Doğrusunu ifham etmek icabında Sivas’taki maçtan henüz edisyon tıpkı karşılaşma bekliyoruz.” dedi.

Kosova’nın Başkenti Priştine’deki Fadil Vokrri Stadyumu’nda basın toplantısı düzenleyen Daja, yoğun tribünler uğrunda oynamanın getireceği sorumluluğun bilincinde olduklarını söyleyerek, “Hazır olduğumuzu düşünüyorum fakat yarınki maçta bizden bekleneni elde edebilmemiz üzere, güzeşte haftadan elan aşkın madde yapmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Üç maç haftası sonrasında gruptaki takımların tıpkısı puanda olması zımnında daha çok yalınç maç olmayacağını belirten Daja, şöyle konuştu:

“Temas geçen karşılaşma henüz zor oluyor ancak tığ bile bu seviyelerde daha çok deneme kazanıyoruz. Doğrusunu nakletmek icabında Sivas’taki maçtan daha edisyon tıpkı maç bekliyoruz. Zira hafta sonu loda maçında Sivasspor galip geldi. Maçı tığ birlikte takip ettik. Onlarda bizden rövanş kabul etmek isteyecek. Gruptaki özge takımlar bizden elan tecrübeye sahabe amma bu bizim dahi elan işlek olmamızı sağlıyor zira eğer taraftarları bahtiyar edecek seviyeye ulaşmak istiyorsak özlük sahamızda daha da gani oynamalıyız.”

Ballkani takımının ılımlı meydan oyuncusu Qendrim Zyba ise print benzeri maça çıkacaklarını fakat taraftarları bahtiyar edecek sonucu alabilmek üzere müstelzim mücadeleyi göstereceklerini belirtti.

Maç amacıyla eksiksiz biletlerin satılmış olmasından duyduğu heyecanı dile getiren Zyba, şunları kaydetti:

“Rakibin kalitesi mahsus olduğundan bizi çokça tahakküm benzeri karşılaşma bekliyor. Deplasmandan dolgunca benzeri sonuçla döndük. Umuyoruz bizi destekleyen herkesi ve yekpare sporsever Kosovalıları sevindirecek sonucu alabilmek adına maksimumuzu vereceğiz.”

Kosova’nın güneyindeki Suhareka Belediyesi’nin takımı olan Ballkani’nin stadyumu UEFA kriterlerini karşılamadığından ortalık maç başkent Priştine’deki Fadil Vokrri Stadyumu’nda oynanacak.

Share: