Başbuğ Beyazgül’den merhametsiz atık bertaraf tesisinde inceleme

Şanlıurfa Büyükşehir Şehremini Zeynel Abidin Beyazgül, Eyyübiye ilçesindeki cani atılan bertaraf tesisinde bakir alınan makinelerin devreye girmesiyle bölgedeki keder kokunun ortadan kalkacağını bildirdi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Şanlıurfa Büyükşehir Şehremini Zeynel Abidin Beyazgül Eyyübiye ilçesi sınırlarında kâin merhametsiz atılmış kaldırılmış tesisinde tetkik yaparak, kullanılmamış alınan makineler karşı hikmet aldı.

Başkan Beyazgül, metan gazı salınımının azaltılması ve çevreye dağ koku yayılmasının önüne terhis etmek amacıyla alınan kullanılmamış makinelerin pazartesi günü devreye gireceğini belirterek, şunları kaydetti:

“Acımasız atılan tesisi bertaraf tesisini büyütmek amacıyla geldik. Kokunun vatandaşlarımızdan birlikte muhtarlarımızdan de aldığımız bilgiler ışığında yüzde 80 oranında giderildiğini anlıyoruz. Yüzde 20 oranında karine olduğu rapor ediliyor. Bu oranın birlikte ortadan kaldırılması için çabalarımız bitmeme ediyor. Burada gördüğümüz makinamız eskimemiş ve pazartesi itibariyle devreye alınacaktır. Şuan de 4 adet motor çalışıyor. Yeni gelecek olan 5 motorla gelişigüzel altyapıdaki temizlemenin umum yapılmasıyla gelişigüzel buradaki belirti ağız ağıza ortadan kalkacaktır. Allah’ın izniyle Eyyübiye’den elem kokuyu aldık bitirdik. Bu aksiyon bizim amacıyla arz oylumlu işlerden biriydi. Eyyübiye’de kokudan bahsedildiği antlaşma bire bir gece burada kalabiliyor musunuz diyordum. Vatandaşlarımız burada haddinden fazla ağırlık çekti. Ama geldiğimizden bu yana üstünde durduğumuz arz heybetli konu bura oldu. Zira burada insanların yaşamları çokça kötüleşmişti. Eyyübiye halkına buradan teşekkür ediyorum. Mufassal müddet ağırlık çektiler. Bundan elan ongun bire bir noktaya geleceğiz.”

Share: