Başbuğ ve zırh arkadaşları, martir ehlihibre çavuşu unutmadı

Suriye’nin İdlib kentindeki Zeytin Dalı Harekatı bölgesinde yıldırı örgütü aracılığıyla planlı roketatarlı saldırıda yaralanıp, otama gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) verdiği 17 günce hayat mücadelesini kaybederek martir olan Piyade Uzman Çavuş Ramazan Uçakcı’nın ailesini, komutanları ve silah arkadaşları ülfet etti.

23 Ağustos 2022 tarihinde yıldırı örgütü aracılığıyla düzenlenen roketatarlı saldırıda yaralanan ve otama gördüğü GATA’da 17 günce dirim mücadelesinin peşi sıra 9 Eylül 2022 tarihinde martir olan Piyon Uzman Çavuş Ramazan Uçakcı’yı (25) unutmayan komutanları ve zırh arkadaşları, şehidin Çorum’un Sungurlu ilçesinde hareketli ailesini ziyaret etti. İlçe Garnizon Komutanı Asteğmen Fehmi Şiddetli, Martir ve Gaziler Derneği Başkanı Seyfi Keyvanoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin dahi bulunduğu ziyarette, şehitlerin ruhu üzere Kur’an-ı Bonkör okunup dualar edildi.

Duygusal anların yaşandığı ziyarette komutanlar ve zırh arkadaşları; şehidin annesi, kardeşleri ve dayısı ile görüşüp, başsağlığı dileklerini iletti. Ziyarete gelenler, şehidin ailesine, “Bizler bile sizlerin birer evlatlarıyız. Şehidimizin annesi bile bizlerin annesidir. Elini öpüp, beraberinde olduğumuzu tayin etmek amacıyla ziyarette düşmek istedik” dedi.

Martir ailesine yapılan ziyaretin peşi sıra başkan ve silah arkadaşları, vasiyeti üstüne Sungurlu’nun Sarıkaya köyüne defnedilen Piyon Uzatmalı Çavuş Ramazan Uçakcı’nın köy mezarlığında mevcut kabrini ülfet ederek dua etti. – ÇORUM

Share: