Başkentli Öğrencilerden Depremzedelere Destek

Yenimahalle Belediyesi’nin çağrısıyla, Ankara genelinde 27 okulun depremzedeler üzere topladığı besin, hıfzıssıhha malzemesi ve test kitaplarından oluşan yardımlar, öğrenciler ve öğretmenler yoluyla Belediye’nin Karşıyaka Vabeste Ahzüita Yeri ve Toplumsal Tesisleri içerisinde mevcut Tılsım Market’e getirildi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin peşi sıra depremzedelerle dayanışmayı sürdüren Yenimahalle Belediyesi’nin desteğin sürekliliğinin sağlanması üzere yaptığı müzaheret seferberliği çağrısına, Başkentli öğrenciler umursamayan kalmadı. Öğrenciler, topladıkları yardımları öğretmenleriyle alay malay belediyenin kurduğu Ilaç Market’e ulaştırdı.

Yardım kampanyasına bindi veren öğrencilerden bazıları ihtisas ve düşüncelerini, şu sözlerle dile getirdi:

Şanlı Barut: “Ülkemiz çok balaban tıpkı zelzele yaşadı. Bizler depremden etkilenen, hayatlarını kaybeden kardeşlerimize ve ailelerine haddinden fazla üzüldük. Onların yerinde tığ bile olabilirdik. Bu yüzden geçmiş günden beri elimden geleni yapmaya çalışıyorum.”

Defne Ejderha: “Yenimahalle Belediyesi’nin müzaheret seferberliğine arkadaşlarımla alay malay katkıda bulunmaktan gelgel duyuyorum.”

Atlas Sungar: “Depremde maalesef çokça kişi hayatını kaybetti. Hepimiz çok üzüldük. Onları düşünmediğim ahit namevcut. Bir lokma yemek yerken, ayrımsız yudum akarsu içerken üstelik depremzedeler aklıma geliyor. Bütün elinden geldiğince oldukça demeden arkalama etsin. Bu süreci angajman ve beraberlik içerisinde aşacağız.”

Share: