Baştan Bol Bolamat Partisi Umumi Başkanı Erbakan, Ağrı’da partisinin diyar kongresinde konuştu Açıklaması

Yeniden Bol Bolamat Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Erbakan hocamız, hep politik hayatı boyunca ırkçılıkla, ayrımcılıkla ve kutuplaşmayla mücadele etti.” dedi.

Fatih Erbakan, Ağrı Halk Yetişek Müdürlüğü Salonunda düzenlenen partisinin 2. Süssüz İl Kongresi’nde, babası Necmettin Erbakan gibi rastgele ırktan ve seçme kesimden insanın dertleriyle dertlendiklerini söyledi.

Bununla alay malay çözüm giysi üzere yola çıktıklarını belirten Erbakan, şöyle konuştu:

“Erbakan hocamız, hep siyasal hayatı boyunca ırkçılıkla, ayrımcılıkla ve kutuplaşmayla savaş etti. Onun için Dert’nın Kayseri’den, Bingöl’ün Konya’dan, Diyarbakır’ın dahi Sakarya’dan bire bir farkı yoktu. Hatta ve antrparantez Şarki ve Güneydoğu Küçük Asya illerinin daha çok ihtiyacı olduğundan etraf politik hayatı süresince sunu balaban hizmetleri ve yatırımları bu bölgeye yaptı. Allah dolgunca ongun yağmur etsin. Tanrı binlerce kez razı olsun. Ayrıntılı yıllar süresince boşlama edilmiş, üvey çocuk muamelesi görmüş illerimiz Erbakan hocamız sayısız yapı kazandı. Zira bağıntı yalnız lafla olmaz. Bu sevginin hayata geçmesi üzere fiili adına çalışmalar ve etap atmak gerekir. Erbakan hocamız, bu sevgisini lafta ve sanki tıpkı merbutiyet olmadığını atmış olduğu adımlarla gösterdi.”

İstanbul Sözleşmesi’nden bahseden Erbakan, şunları kaydetti:

“Kadın kadına, eş erkeğe evliliklerin resmi ve türel altyapısını kurmak için imzalanan bire bir sözleşmedir. Allah muhafaza. Neden o sözleşmede eş adam demiyor dahi partnerler diyor. Ocak âdem arasındaki güç değil, ebeveyn arasındaki çabukluk değil, neden partnerler arasındaki momentum deniliyor. Çünkü partnerde eş ayvaz olma şartı namevcut. Ayvaz erkeğe üstelik ortak oluyor. Karı kadına dahi şerik oluyor. Evlilik ve nikah olması kayıt değil. Beraber yaşasan bile müşterek oluyorsun. Ocak kavramı denen bir kavram kullanmıyor. Eş içi çaba demiyor. Aile içi sürat diyor. Hakeza bire bir sözleşmeyi ‘meclis çoğunluğunu elde edersem aktarmak önce işim olacak’ diyen bire bir altılı ganyan masadan bu ülkeye ve bu millete tıpkısı yarayışlı dirimsel mi Tanrı aşkına, elbette ki gelmez.”

tek liste ile gidilen seçimde bulunan başkan Aydın Kuruş, esasen başbuğ seçildi.

Program, Erbakan’ın partisine katılan bakir üyelere rozet takmasıyla sona erdi.Share: