Batmanlı Acun şampiyonu atletler ve antrenörleri cümle altınla ödüllendirildi

KOLOMBİYA’nın Yapmacıklı kentinde 170 ülkeden bin 500 sporcunun katılımıyla düzenlenen Acun U-20 Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye’yi mandepsi fail Batmanlı sporculardan Mazlum Çıpa kategorisinde acun şampiyonu olurken, Hayrettin baht dünya üçüncüsü oldu. Şampiyonlar ve antrenörleri cemi altınla ödüllendirildi.

Batmanlı Hayrettin Kader ve Mazlum Çıpa, 170 ülkeden bin 500 sporcunun uğraş ettiği U-20 Atletizm Dünya Şampiyonası 10 bin metre tutum kategorisinde Kolombiya’nın Düzme kentinde savaş etti. Türkiye Petrolleri Laedri Ortaklığı (TPAO) Altyapı Takımları Atletizm sporcuları Mazlum Çipo, 42.36.02 derecesiyle Dünya Şampiyonu olurken, Hayrettin Nasip Acun üçüncüsü olmayı başardı. Dün akşam ezanı saatlerinde memleketlerine dönen Baht ve Çıpa ile antrenörleri, TPAO Altyapı Tesisleri’nde planlı törenle ağırlandı. TPAO Kesim Müdürü Mustafa Demir, paye fail atletler ile antrenörleri tamam altınla ödüllendirdi.

‘EMEKLERİNİN KARŞILIĞINI ALDILAR, ÜLKEMİZİ GURURLA TEMSİL ETTİLER’Törende konuşan TPAO Kesim Müdürü Mustafa Demir, sporculardan birinin Acun birincisi, birinin üstelik Acun üçüncüsü olduğunu söyledi. Çıpa, “Atletizm tarihinde Acun şampiyonasında ilk kez tıpkısı anda kürsüye iki sportmen çıkarmış olduk. Bu bizi çokça mutlu etti, sporcularımızı ve emeği güzeşte hocalarımızı kutlama ediyorum. Emeklerinin karşılığını aldılar, ülkemizi gururla baziçe ettiler” dedi.’BANA GÜVENENLERİ UTANGAÇ ETMEDİM’10 bin metre yürüyüşte Acun Şampiyonu olan Mazlum Demir ise, Dünya şampiyonu olduğu amacıyla haddinden fazla bahtiyar olduğunu aktardı. Çipo, “Bana güvenenleri utangaç etmedim. Yarışmadan önce üç maaş aynı kampımız vardı. Kampın ardından Acun Şampiyonası’na katıldım. Antrenörüm Sadullah Ergün’e bana verdiği destekler üzere çokça teşekkür ederim” diyerek konuştu.’AİLEME BU MUTLULUĞU YAŞATTIĞIM İÇİN BAMBAŞKA DUYGULAR İÇİNDEYİM’Daha sonra konuşan Dünya üçüncüsü Hayrettin Nasip dahi, bahtiyar ve frapan olduğunu rapor etti. Kader, “Çokça mutluyum, haddinden fazla gururluyum. Aileme bu mutluluğu yaşattığım amacıyla alelacayip duygular içindeyim. Başta kulüp başkanlarımız, federasyon yöneticileri ve bana verdikleri destekleri amacıyla Ümit Kemal Girgin ile Sadullah Ergün hocalarıma teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Şampiyonlar ve antrenörleri daha bilahare hatırat fotoğrafı çekti.Share: