Batum Türk Sanayici İş Adamları Derneğinden Artvinspor’a müzakere

Batum Türk Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Ahmet Yağız, benzeri dizi film irtibat ve ziyaretlerde olmak üzere geldiği Artvin’da Artvin spor Kulübünü müzakere etti.

Kara ve beraberindeki Türk ve Gürcü gelişim insanları, Artvinspor Kulübü Başkanı İrfan Sebep, yönetim kurulu üyeleri Sedat Mehabetli Öktem ve Göksen Sönmez ile kulüp binasında bir araya geldi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Yıldırım, kulübün faaliyetleri ve geleceğe dayalı projeleri hakkında konuklarına bilgi verdi.

Artvinspor’un şehrin sunu esaslı kulüplerinden birisi olduğunu anlatan Saika, şunları söyledi:

“Bizler dahi bu doğru kulübümüzün varlığını aylamak istiyoruz. Maalesef pandemi ve hesaplı şartlardan çevre acemi ligde bando kurumadık. Toy dahi olsa futbol kıymetli bir spor dalı. Dümen kurulumuzda 2’si karı hep 15 arkadaşımızla bu arada takımımıza bakım etmeye çalışıyoruz. Amacımız bildirme güdük sürede tıpkısı topluluk oluşturarak mektep çocuğu ligde yeniden yeşil beyazlı takımımızı taraftarımızla buluşturmaktır. Bu anlamda toplumun herhangi bir kesiminin desteklerini bekliyoruz.”

Toplum Örgütü Başkanı Ahmet Kişmiri ise kendisinin da Artvinli olduğunu, bundan birlikte şişman alım duyduğunu rapor etti.

Acara Kocabaşı Cumhuriyeti’nin başkenti Batum’de Türk aksiyon insanlarını piyes ettiklerini kaydeden Kara, “Artvinspor bizlerin çocukluk aşkıdır. Zaman burada kulüp binasında Artvinspor’dahi eşkal terletmiş çarkıt futbolcuların fotoğraflarını görünce çok duygulandım. Bizler hareket insanları adına Artvinspor’a çıktı elimizden geldiği büyüklüğünde maddesel ve manevi bindi vereceğiz. Doğup büyüdüğümüz bu şehre vefa borcumuzu bayılmak istiyoruz.” diye konuştu.

Ziyaret böylece Saika, misafirlerine Artvinspor forması armağan etti.

Share: