Bayburt ve Erzurum arasında oynan cirit maçı mülevven görüntülere manzara oldu

Bayburt ve Erzurum ortada oynan cirit oyunu maçı mülevven görüntülere görüntü oldu

Ciritçinin attan tedenni hatırat kamerada

BAYBURT – Bayburt ve Erzurum arasında oynanan hukuk maçı renkli görüntülere manzara olurken, bire bir ciritçi attan düştü.

Ata sporu cirit denilince akla gele iki illerden Bayburt ve Erzurum ülfet müsabakasında bire bir araya geldiler. Bayburt Süvari Spor Kulübü Erzurum’dan Bayburt’a mevrut Ay Yıldız Süvari Spor Kulübünü mihman etti. Cirite dayalı maharetlerini sergileyen temas iki kulüp, izleyenlere sevinçli anlar yaşattılar. Rekabetin erdemli olduğu maçta gelişigüzel iki takımda ebedi dostluğa reva şekilde oyun sergileyerek mücadele ettiler. Hafta sonu olmasına rağmen Bayburt’tan ve Erzurum’dan gelen izleyiciler müsabakaya yavaş ilgi gösterdiler. İkinci yarıda cirit oyunu değneklerinin havada uçuştuğu maçın serencam 15 müstacelen ‘kara cirit oyunu’ denilen hiçbir kurala bağlı olmadan, ciritçilerin yakından değnek fırlattığı ve kaba bir savaş sergilediği oyunda nefesler tutulurken, Bayburt Atlı Spor Kulübünün tıpkısı oyuncusu sert mücadelede atını taharri edemeyerek attan düştü. Apar topar atını kaldıran oyuncu, mücadeleye kaldığı yerden bitmeme ederken o anlar üstelik çökertme telefonuyla her an kaydedildi.

Kazananın dostluk olduğu müsabakada Erzurum Kamer Baht Süvari Spor Kulübü başkanı Mükremin Dumlu Bayburt’ta olmaktan bahtiyarlık duyduğunu belirterek, kulübünü Bayburt’ta ağırlayan Bayburt Atlı Spor Kulübü başkanı Arif Köprücü’ye teşekkür etti.

Ata sporu ciriti iki kardeş site yerine hukuk maçıyla sergilediklerini bildiren Bayburt Atlı Spor Kulübü başkanı Arif Köprücü ise “Bugünkü misafirimiz Erzurum kesim şampiyonu Erzurum Kamer Nasip Süvari Spor Kulübü. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz, şehrimize onurlandırma ettiler. İki kardeş şehrin bayrı geleneği olan ağababa sporu olan ciriti canlandırdık. Kül seyircilerimizin ayağına afiyet” diye niteleyerek konuştu.

Share: