Bayburt’ta çiftçilere takım dağıtıldı

Küçükbaş hayvancılığı imar etmek, domestik soy kucak yetiştiriciliğini yükseltmek, yaygınlaştırmak, koyunculuğun zir yapısının geliştirilerek kırsalda cıvıl cıvıl vatandaşların hayat standartlarını arttırmak için hazırlanan projeler çerçevesinde yıpranmamış endüstri sitesinde çiftçilere takım dağıtımı yapıldı.

Ekipman tevzi törenine Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, DOKAP Başbuğ Yardımcısı Haysiyet Çipo, Ekincilik ve Orman İl Müdürü Selami Ersen, Tarım Odası Başkanı Abuzer Yıldırımtepe, devir temsilcileri ve çiftçiler katıldı.

Vali Epcim, hayvancılık noktasında Bayburt’un kebir bire bir birikime ehil olduğunu kaydetti.

Epcim, bu çerçevede koyunculuğun geliştirilmesi ilkin olmak üzere makro icraat gerçekleştirdiklerini anlatarak, “4 sayı faal kucak banyoluğu, 4 adet kırkım makinesi, 1 nüsha bileme makinesi ve 105 litre foksim aktif maddeli ektoparaziter reçete alımı yapılarak çiftçilerimizin hizmetine sunuldu. Bunun yanında 35 üreticimize 35 adet deri tipi koyun ağılı ve 27 üreticimize 27 nüsha gezmen güdücü evi dağıtımı ve 148 üreticimize 691 adet eroin kucak yemliği dağıtımı yapıldı. Yapılan projeler ile 3 milyon 742 bin envestisman mamul oldu” dedi.

Konuşmaların arkası sıra Vali Epcim ile tören düzeni mensuplarınca çiftçilere takım dağıtımı gerçekleştirildi. – BAYBURT

Share: