Bayburt’ta düşünce ölümü gerçekleşen hastanın organları 3 kişiye rüya olacak

Bayburt’ta hatır ölümü gerçekleşen hastanın bağışlanan organları, Erzurum ve Bursa’da 3 hastaya nakledilecek.

Bayburt’ta kaldırıldığı hastanede kanı ölümü gerçekleşen zihayat benzeri hastanın yakınları, organları affetme kararı aldı.

Ardından şifahane yönetimince, Sağlık Bakanlığı Millî Koordinasyon Merkezi ile temasa geçilerek armağan amacıyla akıllıca hastalar belirlendi.

Atatürk Üniversitesi Araştırı Hastanesi Organ Aktarımı Terbiye Araştırı ve Aplikasyon Merkezi ekibince Bayburt’tan alınan 2 böbrek ve uykuluk, organ aktarımı aracıyla Erzurum’a getirildi.

Türk Albeni Kuvvetleri’ne ilgili uçakla Bursa’ya gönderildi

Burada Örgen ve Doku Nakli Erzurum Mıntıka Eş Güdüm Merkezi ekibince alınan uykuluk, ambulansla Erzurum Havalimanı’nda bekleyen Türk Gelgel Kuvvetleri’ne ilişkin cankurtaran uçakla Bursa’ya sevk edildi.

Böbrekler birlikte kentteki Atatürk Üniversitesi Araştırı Hastanesi Organ Nakli Merkezinde hastalara nakledilecek.

Organ ve Doku Nakli Erzurum Kesim Koordinasyon Merkezi’nde vazifeli Dr. Fatih Aras, AA muhabirine, Bayburt’ta kanı ölümü gerçekleşen kişinin ailesince bağışlanan organların Atatürk Üniversitesi Organ Aktarımı Merkezi ekibince Bayburt’tan alındığını söyledi.

Sağ ve sol böbreğin Erzurum Atatürk Üniversitesinde değerlendirileceğini tabir eden Aras, “Organlar hastalarımıza felah olacak. Aza bağışlayan ailenin başı sağ olsun, mevt fail kardeşimizin mekanı behişt olsun. Aza Bağışı Haftasında acıklı amma ayrımsız o kadar de müjdeli görüngü. Organların transferi amacıyla gittikçe yarışıyoruz. Karaciğeri uçakla Bursa’ya transfer ettik.” dedi.

Aras, organların dokuları uyan ve sıralamaya giren hastalara nakledileceğini sözlerine ekledi.

Share: