Bayburt’un ilçeleri doğalgazla buluştu

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı koordinasyonunda, 2022 doğal gaz arzı planlanan yerleşme yerleri envestisman programına alınan Aydıntepe ve Demirözü ilçeleri doğalgaza kavuştu.

7 maaş altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından doğalgaz eşkal iletimi yapılan ilçelerin altyapıları bile kaymakamlıklar ve kaymakamlık belediyeleri koordinasyonuyla tamamlandı. Vali Cüneyt Epcim, uray başkanları, vatandaşlar ve sair ilgililerin katılımıyla planlı açılışlarla Bayburt’un iki ilçesi Aydıntepe ve Demirözü’ne önceki doğalgaz verildi.

Düzenlenen törende mütekellim Ilbay Cüneyt Epcim, ilçelerimizin senelerce beklediği doğalgazın zaman bağlandığını ve yıllardır beklenilen aynı sorunun çözüldüğünü belirtti.

Vali Epcim, dünyada yaşanan erke sorunlarının ülkemizi teğet geçtiğini rapor ederek şunları söyledi:

“Tekmil dünyada erke en yetişkin dava yerine hücre çarpmakta enerji maliyetleri benzeri taraftan artmakla gelişigüzel mesail devam ediyor. Şurası rapor edelim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı deli dolu erke diplomasisi yardımıyla, ülkemiz erke sonunu yaşamadan bu yılı tamamlıyoruz bunu çokça muhteşem görüyor ve kendisine haddinden fazla çok teşekkürname ediyoruz. Bugün özellikle Aydıntepe ve Demirözü ilçelerimize doğalgaz getirmenin büyük bir muvaffakiyet olduğunu değerlendiriyoruz, bu başarıya kuma olan bindi veren Erke Bakanımız Fatih Dönmez’e teşekkür ediyoruz, bizlerden bugüne büyüklüğünde desteklerini esirgemeyen hemşerimiz Mesai Bakanımız Vedat Bilim Adamı, Enerji Icra Vekili Yardımcımız Alpaslan Bayraktar, Milletvekilimiz Fetani Battal’a, siyasal parti temsilcilerimize, ilçe uray başkanlarımıza, kaymakamlarımıza gösterdikleri gayretlerden âlem teşekkür ediyorum.”

Törenin arkası sıra Epcim, ilçede gaz hattı bağlanan Sevgili Altuntaş’ın evine misafir oldu. Vali Epcim, Doğal Gaz hizmeti götürülen Aydıntepe’de mihman olduğu aileyle doğal gaz ateşinde demlenen çayı içti.

Ev sahibi Sevgili Altuntaş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Evimizde ilk defa gaz kullanmaya başladık. Haddinden Fazla mutlu olduk. Bizlere ve ilçemize bu hizmeti sunan ilkin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Valimiz Cüneyt Epcim’e çokça teşekkürname ediyoruz.” dedi.

İlçelerde planlı doğalgaz törenine Şehremini Hükmü Pekmezci, DÜRÜST Parti Bayburt İl Başkanı Hacı Uca Çelik, ilçe belediye başkanları, kaymakamlık kaymakamları, hava amirleri ve vatandaşlar katıldı. – BAYBURT

Share: