Bayraktutan: “Yusufeli Esnafının Sesini Duyun, Apayrı Umar Yoktur. Halktan Elan Zihayat Olan Tek İrade Yoktur”

CHP Artvin Milletvekili Amaç Bayraktutan, Yusufeli halkının ve esnafının yedinci öğün hicret işlemlerine karşı başlattığı protestoya destek verdi. Bayraktutan, “Yusufeli esnafının sesini duyun, ayrıksı reçete yoktur. Halktan daha dinamik olan hiçbir kaime yoktur” dedi.

Artvin’in Yusufeli ilçesi tarihinde yedinci kat taşınmaya hazırlanıyor. Yusufeli halkı bakir yerleşim yerleriyle ilişik kendilerine verilen sözler tutulmadan huruç işlemlerinin başlatılmasını çıkıntılık etmek için kepenk indirdi.

CHP Artvin Milletvekili Erek Bayraktutan, yaptığı açıklamada Yusufeli halkına ve esnafına bindi verdi. Bayraktutan, şunları söyledi:

“Bugün Yusufeli’nde aynı incitici var. Yusufeli esnafı kepenk kapatıyor ve şunu söylüyor: Bugüne kadar verilen sözler namına getirilmedi, bugüne kadar Yusufeli halkının, Yusufeli esnafının mağduriyetleri giderilmedi ve Yusufeli esnafı hangi efsus kim devasız kaldı. Yetkililere sesleniyorum: Yusufeli esnafının sesini duyun, Yusufeli halkının sesini duyun, apayrı derman yoktur. Halktan daha canlı olan, halktan henüz akva olan hiçbir kaime yoktur. Bu nedenle ben dolay saylav yerine, Artvin mebus namına Yusufeli esnafının selim sesinin yanındayım sonuna kadar onlarla alay malay nereye kadar yürümesi gerekiyor ise, onların mevsuk mücadelesine destekliyor ve alkışlıyorum. “Share: