Bayramiç’te Taekwondo Şampiyonası

Bayramiç Belediyesi Cumhuriyet Altını Kupası Taekwondo Şampiyonası, kaza spor salonunda gerçekleştirildi. Müthiş mücadeleye manzara olan şampiyonada, 35 sıklette 200 sportmen çalma döktü.

Bayramiç, mehabetli bir spor organizasyonuna sülale sahipliği yaptı. Bayramiç Belediyesi aracılığıyla düzenlenen Cumhuriyet Kupası Taekwondo Şampiyonası, kaymakamlık spor salonunda gerçekleşti.

Bayramiç Belediyesi Cumhuriyet Kupası Taekwondo Şampiyonası’na Bayramiç, Çanakkale, Bursa, Edirne, Tekirdağ, İzmir, Kırklareli’den 200 sportmen katıldı. Mösyö ve bayan görünmek amacıyla minikaltı, minikler, yıldızlar, çoluk çocuk ve kibar kategorilerindeki 35 sıklette düzenlenen şampiyona, korkunç mücadeleye fon oldu.

Dereceye girenlere ödüllerini, Bayramiç Şehremini Er Akla Yatkın, Başkan Yardımcısı Ahmet Karadeniz, İl Umumi Divan Üyesi Sınırlı Göğüsgeren, Uray Meclis Üyesi Yüce Kula ve MHP İlçe Başkanı Ahmet Özkan ikram etti. Kulüplerin antrenörleri de kupayla ödüllendirildi.

Şehremini Uygun, bu çeşit etkinleri düzenlemeye devam edeceklerini belirterek, “Spora ve sporcuya seçkin antlaşma şişman önem veriyoruz. Alelhusus çocuklarımızın bu çeşit spor organizasyonlarında vadi alması bizlere kurum veriyor. Çocuklarımızın sporla ilgilenmeleri geleceğe dayalı umutlarımızı artırıyor. Teakwondodan güreşe, voleyboldan futbola bir nice spor dalında desteğimiz sürecek. Şampiyonaya katılan bilcümle sporcularımızı tebrik ederim” dedi.

Share: