BBP Genel Başkanı Destici, Pasinler Zaferi’nin sene dönümü etkinliğinde konuştu Açıklaması

Nazik Angajman Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, hem Pasinler Muharebesi’nin hem dahi Pasinler’in Türk tarihinde balaban aynı yerde durduğunu söyledi.

Destici, Erzurum’un Pasinler ilçesinde Pasinler Zaferi’nin yıl dönümü zımnında gerçekleştirilen etkinlikteki konuşmasında, teröristlerce Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki sınır karakoluna düzenlenen saldırıda ayrımsız Mehmetçiğin şehit olduğunu, aynı Mehmetçiğin ise yaralandığını hatırlatarak, martir askere Allah’tan yağmur, dertli gaziye üstelik Allah’tan onma diledi.

Pasinler Savaşı’nın 974. sene dönümü etkinliklerine özellikle karışmak üzere Erzurum’a geldiğini belirten Destici, organizasyonda emeği geçenleri kutladı.

Pasinler Muharebesi’nin, tarihte, Selçukluların, Bizanslılarla yaptıkları, Rum Selçuklu Devleti’nin sıra sahnesinden çekildiği zamana dek, aralıklarla 2,5 asra andıran devam eden savaşların, önce şişman meydan muharebesi kendisine tarihte yerini aldığını tamlayan Destici, “Hem Pasinler Muharebesi, hem üstelik Pasinler 1071’dahi Malazgirt’le Küçük Asya’nun kapılarını Oğuz’a tamamen açan şişman zaferin evvel adımı ve önceki adımın atıldığı nokta olması dolayısıyla Türk tarihinde çok mefret benzeri yerde durmaktadır.” dedi.

“Tarihimizle ilgili tam araştırmaları yapabildiğimiz, yeterince gelecek nesillere aktarabildiğimiz ve yeniden tarihimiz üstünde yeterince ve makul analizler yapabildiğimiz kanaatinde maatteessüf değiliz.” diyen Destici, bu zaferin akıbet 5 yıldır ağır ezgi yerine kutlanmasının nazik bire bir alacak olduğunu söyledi.

Destici, şöyle bitmeme etti:

“Bire Bir saymanlık yaptığımızda milletimizin sıra yolculuğunu, tarihte ne değerleri sahne ettiğini, kazanırken elbet bire bir künde kurduğunu, kaybederken, geride bıraktığı topraklarda nelerin yerle bire bir olduğunu alim, kusursuz hiç kimsenin milletiyle onun mazisiyle değerleriyle inançlarıyla dargın olmadığını ve olamayacağını görürüz. Ama mezhebi ya dahi fideist problemli olanlar tarihin her döneminde ecdada, kültürümüze, inancımıza, imanımıza ve değerlerimize saldırdılar ve saldırmaya devam ediyorlar. Hangi büyüklüğünde saldırırlarsa saldırsınlar, hangi kadar hazmedemiyorlarsa etmesinler, bura Türk ve Dindar yurdudur. Allah’ın izniyle acun var az çok dahi bu böyle olmaya devam edecektir.”

İlginç aynı ülkede yaşadıklarını tamlayan Destici, “Kimi Zaman Türkiye Cumhuriyeti Devleti kimliği haiz ama Yunan’dan, Ermeni’den taraf olan, Malazgirt’e, İstanbul’un fethine, Kıbrıs Hazar Harekatı’na ‘işgal’ diyen, Azerbaycan’ın, yurt toprağı Karabağ’ı kurtarmasına, Türk Silahlı Kuvvetlerinin askerine, polisine, öğretmenlerine, sivillere, bebeklere yönelik cinayetler dinamik yıldırı örgütleriyle mücadelesine ‘cinayet’ diyen hainlerle karşı karşıyayız.” ifadelerini kullandı.

Hiçbir antlaşma hainlerle yanında da gelmeyeceklerini vurgulayan Destici, şunları kaydetti:

“Onların, bizim milletimizin evlatları olduklarına hiçbir antlaşma ihtimal vermedik ve vermiyoruz. Onlar bizden değil ama şurası de bilsinler kim tığ bile onlardan değiliz ve katiyen hainlerden yana olmayacağız. Katiyen onlarla tıpkı araya gelmeyeceğiz. Asla tıpkı masaya oturmayacağız. Bu ülkenin milletin, geleceğine kast edenler onlara onlarca insanımızın canına kıyan, PKK yıldırı örgütünün uzantılarıyla tıpkısı araya gelenler ayrımsız masada olmasa de benzeri hedefe kilitlenmiş olanlar, konuşanlar, görüşenler, seçimlere müteveccih evvelden iş birliği yapanlar ve yapmayı imgeleme edenler şurası bilsinler ki bu eren ve soylu Müslüman Türk milleti bittabi zamanı geldiğinde teröristler ve uzantıları, onların hisse senedi birliklerine dahi gerekli dersi verecek gerektiğinde bire bir Osmanlı şamarı patlatacaktır.”Share: