BEBKA’dan inovasyon ve verimliliğe destek

BEBKA, Bilecik’te inovasyon ve bereket kapasitelerini artırmak isteyen firmalara müteveccih Şule Istihsal Eğitimi düzenleyecek. Program ile kentteki firmaların rakiplik gücü artırılacak.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), bakım alanında mevcut illere yönelik sektörel bilgiler, envestisman fırsatları ve envestisman alanları ile ilgilendiren araştırı ve bilgilendirme çalışmalarının birlikte firmalara yönelik verdiği eğitim ve danışmanlık desteğine Bilecik’te gerçekleştirilecek ‘Alaz Istihsal Eğitimi’ programı ile devam edecek.

“Firmaların rekabet gücünü arttıracağız”

Bursa, Eskişehir ve Bilecik’i kapsayan TR41 Bölgesi’nde çeşitli alanlarda birçok yetişek çalışmasına imza attıklarını tamlayan BEBKA Umumi Sekreteri Doç. Dr. M. Anlaklı Durak, “Bilecik’te öne sâdır mermer, seramik, metal, makine ve azık üzere sektörlerde elektrik gösteren firmalara yönelik sektörel bazlı ‘İnovasyon Karnesi Çalışması’nı tamamladık. Bu düzentileme sonucunda Bilecik’te rekabetin yüksekliği ile beraber kar marjlarının bağan olduğunu belirledik. Bunun yanı sıra firmalarımızın inovasyon odaklı mesele hal yeteneklerinin artırılması ve yalım tahavvül amacıyla eğitime ihtiyaç olduğu sonucuna ulaştık. Bu doğrultuda; Bilecik’te istihsal süreçlerini sadeleştirmek, ana verimliliği hatırlamak, inovasyon amacıyla kapasitelerini büyütmenin beraberinde hem iç, hem da aut piyasada rekabetçiliği yükseltmek talip firmalara müteveccih yalım üretime geçişte önceki adımı atıyor olmaktan dolayı heyecanlıyız” ifadelerini kullandı.

Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı koordinasyonunda BEBKA tarafından hayata geçirilecek eğitime gelmek isteyen firma temsilcilerinin 2 Eylül 2022 tarihine büyüklüğünde başvurularını yapması gerekiyor. Eğitime süzülmek isteyenlerin www.bebka.org.tr adresinden referans formunu doldurarak başvurularını tamamlamaları gerekiyor. – BURSA

Share: