BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISINI SEVGİLİSİYLE İLİŞKİSİ OLDUĞU İDDİSIYLA VURMUŞ

ANTALYA’nın Elmalı ilçesinde şehremaneti komutan yardımcısı Hasan Münevver’ı tabancayla vuran berber Recep Teke’nin (41) ifadesi ortaya artık. Teke’nin polisteki ifadesinde evli olan sevgilisi D.A. (35) ile ilişkisi olduğunu öğrendiği üzere başbuğ yardımcısı Ziyalı’ı vurduğunu söylediği öğrenildi.

Olay, 15 Eylül haset saat 17.00 sıralarında Elmalı kaza merkezindeki Turan ve İsmail Iri Caddesi’nde meydana geldi. Bölgede esnaf ziyareti eden Elmalı Belediye Komutan Yardımcısı ve CHP’li Uray Sedir Üyesi Hasan Okumuş, motosikletle yanına doğru kasklı ve siyah montlu kişinin silahlı saldırısına uğradı. Hasan Münevver’a tabancayla 5 el elem eden agresif fenomen yerinden şipşak uzaklaştı. Hasan Işıklı kanlar içre yere yığılırken, ihbar konusunda fenomen yerine polis güçleri ve afiyet ekipleri atıf edildi. Mevrut esenlik ekibinin ilk müdahalesini yaptığı Hasan Işıklı, Elmalı Fehamet Hastanesi’ne götürüldü. Kolundan ve boynundan yaralanan Görgülü’ın tedavisine Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde devam ediliyor.

SALDIRGAN TUTUKLANDI

Uray başbuğ yardımcılığının yanında tarihi Kırkpınar ve Elmalı besili güreşlerinin başpehlivanlarından İsmail Nazik’ın da güreş antrenörü olan Hasan Işıklı’ı silahla vuran kişinin görüntüleri düzenlilik kameralarına yansıdı. Olayla ilgili iş başlatan polis ekipleri, şüphelinin ilçede berberlik eden Recep Teke olduğunu belirledi. Ekipler, Teke’yi gözaltına aldı. Elmalı İlçe Güven Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin arkası sıra adliyeye atıf edilen Recep Teke, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanarak cezaevine konuldu.

SEVGİLİYLE İLİŞKİ İDDİASI

Recep Teke ifadesinde daha önceki belediyede arılık işçisi kadrosundan idarehane elemanı adına müteharrik ve aynı süre ilk Milli Taşınmazlar Müdürlüğü’ne güzeşte evli ve iki çocuk annesi D.A. ile 4 yıldır alım satım yaşadığını encam sürdü. Teke, saldırıyı bile Hasan Işıklı’ın D.A. ile alım satım yaşadığı amacıyla yaptığını argüman etti. Polisteki ifadesinde evli D.A ile 2018 yılında tanıştığını belirten Teke, Benim erkek berberi dükkanım var. D.A. ise taraf taraftaki eczanede çalışmaya başlamıştı. Tanıştığımızda ego birlikte o de evliydi. Tanıştıktan güdük süre sonradan arzu ilişkimiz ve tensel birlikteliğimiz başladı. Bu muamele o tarihten bugüne kadar devam etti. Çalıştığı eczaneden ayrılan D.A., 2019 seçimlerinden sonradan Elmalı Belediyesi’ne sekreter adına işe girdi. İlişkimiz belediyede çalıştığı tam da bitmeme etti. Bana sonsuz yerinin değiştirildiğini, bunu Uray Başbuğ Yardımcısı Hasan Okumuş’ın yaptığını, Entelektüel’ın kendisini sıkıştırdığını, fiziksel tacizde bulunduğunu söyledi. Bana ‘beni koruyup kollamıyorsun’ diye sitem etti. Ben üstelik ‘bakarız’ diye niteleyerek geçiştirdim. Başbuğ yardımcısı Aydınlık ile D.A.’nın bire bir yıldır ilişkisi olduğunu çevremden duydum. D.A.’nın benim ile ve onun ile birlikteliği varmış diye konuştu.

ÖNCESİNDE YAMAN İÇMİŞ

Saldırı öncesi tütün içtiğini tamlayan Recep Teke, Caddede Hasan Münevver’ı gördüm. Eve gidip ruhsatsız 7.65 mm tabancayı aldım. AVM uğrunda çay içen Hasan Okumuş’ın yanına yaklaşarak ürkütmek gayeli 4-5 halk üzücü ettim. Henüz sonraları tabancayı aynı dereye attım. Cani kastım yoktu. Hasan Okumuş’ı görünce D.A.’nın anlattıkları aklıma geldi ve sinirlendim. Bu saldırıyı bile sinirle gerçekleştirdim dedi.

Recep Teke’nin ifadesinden sonra polis güçleri merkezine çağrılarak ifadesine başvurulan D.A’nın ise Teke ile ilişkisini doğruladığı ancak Hasan Okumuş ile veriş iddialarını reddettiği öğrenildi.Share: