Bilecik’te ‘Önlem Hıyanet, Hayatta Kal’ protokolü VKS toplantısı gerçekleştirildi

Bilecik’te Güvenli Trafik, Emniyetli Ekincilik Sempozyumu ve ‘Önlem Aldatma, Hayatta Kal’ işbirliği protokolünün Videoteyp Konferans Sistemi (VKS) toplantısı gerçekleştirildi.

Açıkgöz Genel Komutanlığı yoluyla ‘Önlem Desise Hayatta Kal’ mottosuyla 81 ilde eş anlı düzenlenen Emniyetli Gidiş Geliş, Tehlikesiz Tarım Sempozyumu Bilecik İl Kurnaz Komutanlığı derinti salonundan VKS ile ortaklık sağlandı. Toplantıya, Bilecik Valisi Dr. Eksiksizlik Kızılkaya, Bilecik İl Güllabi Komutanı Kıdemli Albay Muzaffer Sandalet, Bilecik İl Güvenlik Müdürü Ayhan Bacaksız, Bilecik İl Ekincilik ve Orman Müdürü Necmettin Refik ve ait çekicilik amirleri katıldı.

Toplantıda; rustik alanlar ve kırsal yollarda ağırbaşlı kendisine meydana mevrut trafik kazalarının önlenmesi/azaltılmasına müteveccih adına; kırsal bölge koşulları ve tarımsal istihsal faaliyetleriyle ilişkili trafik kazalarının azaltılması/önlenmesine yönelik ilmî, teknik ve uygulayıcılar düzeyinde değerlendirmelerde bulunulması ve çözüm önerileri geliştirilmesi, bakanlıklar, üniversiteler, sektörel kuruluşlar, STK’lar ve trafik kolluğu ortada işbirliğinin geliştirilmesi, tarımsal faaliyetlerle münasebetli gidiş geliş kazalarının azaltılmasına müteveccih teftiş, yetişek ve kampanyaların daim ve sürdürülebilir arkaç getirilmesi konuları görüşülerek karara bağlanıldı. – BİLECİK

Share: