Bilici Öztürk, Samsunspor ile kariyerinde 4. kere dal lige katmerleşmek istiyor

– Alim Öztürk, Samsunspor ile kariyerinde 4. kere üst lige tekessür etmek istiyor

SAMSUN – Samsunspor forması giyen Bilen Öztürk, elan ilk Cambuur, Hearts ve Ümraniyespor ile kazandığı şampiyonluğu ve bir dal lige gezinti sevincini bu sezon da Samsunspor formasıyla devam etmek istiyor.

Samsunspor’un tecrübeli stoperi Alim Öztürk kariyerindeki ilginç bir başarı ile özen çekiyor. Bilen, henüz geçmiş külliyen koşturduğu Cambuur takımında Hollanda Jüpiter Ligi’nden Eredivisie’ye, Hearts ile İskoçya Championship’ten Premiership’e ve sabık yıl üstelik Ümraniyespor ile Spor Ayak 1. Yığın’den Süper Tabur’e yükselme sevinci yaşadı. 29 yaşındaki topçu, bu sene da bir başarıyı Samsunspor ile sezmek istediğini İhlas Bilim Ajansı mikrofonuna söyledi.

“Kayırıcı lige balkon duygusu çok güzelce, Samsunspor ile üstelik bu duyguyu sürmek istiyorum”

Henüz önceki oynadığı 3 farklı takımla en üst lige itila sevinci diri Bilici Öztürk, “Samsun’dahi çokça mebzul karşılandım. Burada bana özlük evimdeymişim gibi hissettiriyorlar. Futbol yerine istediğimiz sonuçları maalesef alamadık. Buna şansızlık diyorum. Elan iyi çalışıp, yıpranmamış hocamızla istenilen seviyeye geleceğiz. Şampiyon olup dip lige gezinti duygusu çokça domuzuna benzeri önsezi. İnşallah o duyguyu burada da hep beraber yaşarız. Hollanda, İskoçya ve Türkiye’birlikte dip lige çıkma duygusunu yaşadım. Sabık sene Spor Kıç 1. Tabur’bile Ümraniyespor ile böke oldum. Samsunspor’un adalet ettiği yerin Süper Loda olduğunu düşünüyorum. O yüzden bu sene birlikte şampiyonluk sevincinin tadını ahzetmek istiyoruz. Bu tomar kıytırık yumruk. İnanılmaz bire bir uğraş var. Haricen kıytırık görünüyor amma o kadar görgüsüz değil. Kimi Vakit kağıt üzerinde gür oyuncular benzer ama karşılaşma günü ki sunma bereketli seviyedeyse o maçı kazanıyor. Ligde haddinden fazla ferah uğraş veren takımlar var. Bu işler çabucak isimlerle olmuyor. Önümüzdeki Gençlerbirliği maçına yegâne düşüncemiz 3 fakül. Hep olumsuzluklara karşın 3 benek alıp, yolumuza bitmeme cilt,mek istiyoruz” dedi.

Deneyimli savunma oyuncusu Cambuur, Trabzonspor, 1461 Trabzon, Hearts, Boluspor, Sunderland ve Ümraniyespor formalarıyla toplamda 253 maçta 16 gol kaydederken, bu yıl bile Samsunspor ile ligdeki 7 mücadelenin tamamında 90 zaman sahada kaldı.

Share: