Bodrum Belediyesi’nde Yer Sarsıntısı Tatbikatı

Bodrum Belediyesi yoluyla belediye personeline yönelik düzenlenen eğitimler bitmeme ediyor. Bu kapsamda Bodrum Belediyesi benzeri deprem tatbikatı düzenledi.

Bodrum Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü eliyle, cümle müdürlüklerden ilişkin kişilere ulusal ve uluslararası kaynaklardan yararlanılması, kullanılmamış projeler geliştirilmesi ve projelerin uygulanması üzere “Proje Yönetimi Eğitimi” verildi.

“ULUSLARARASI VE MILLÎ FONLARA ERİŞİM NOKTASINDA BELEDİYENİN KAPASİTESİNİN GELİŞTİRİLMESİ ADINA YEKPARE BİRİMLERLE BİR EĞİTİM GERÇEKLEŞTİRDİK”

Bodrum Belediyesi Proje ekibinde kayran alan Dr. Sair Demiray eliyle Herodot Firez Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitim bilimi, 3 ahit sürdü.  Personele ve kuruma çokça değerli katkılar sunabilecek ayrımsız eğitim bilimi verdiklerini anlatım fail Demiray, “Proje dünyasına belediyelerin bakış açılarının geliştirilmesi, proje çeper ve aplikasyon üstüne deneyimlerinin artması, arsıulusal ve ulusal fonlara muvasala noktasında belediyenin kapasitesinin geliştirilmesi hesabına tüm birimlerle tıpkı eğitim bilimi gerçekleştirdik. Sonuç dönem bile kadro çalışmaları gerçekleştirerek kat sayı projeler hazırladık ve ayrımsız proje havuzu oluşturduk. Bu eğitimlerin kurumumuz ve personelimiz adına çokça bereketli geçtiğini söyleyebilirim” diyerek konuştu.

BELEDİYEDE DEPREM TATBİKATI

Hizmet içi eğitimler kapsamında, Muğla İl Facia ve Ivedili Uzanım (AFAD) Müdürlüğü ekibi Bodrum Belediyesi personellerine deprem tatbikat eğitimi verdi. AFAD Muğla İl Müdürlüğü personelleri Eğitim Bilimi Uzmanı Koray Ece ve Lider Zuhal Yorulmaz vasıtasıyla Bodrum Belediyesi personellerine yönelik sarsıntı anı uygulaması, kıyamet ve evgin durum eğitimi verilerek deprem tahliye tatbikatı düzenledi.Tatbikat öncesi, sarsıntı simultane ve sonrasında yapılması gerekenler için brifing yapılmasının arkası sıra çalınan sirenle alınan eğitimin uygulamasına geçildi. Prosedürleri eksiksiz uygulayan 150 uray personeli tatbikatı başarılı tıpkı şekilde tamamladı.

“BU SAYEDE DE UYGULAMAYA GEÇİRECEKLERİ PROJELERİ, VATANDAŞLARA EN SON DÜZEYDE KÂR SAĞLAYABİLECEK ŞEKİLDE ŞEKİLLENDİREBİLECEK”

Bodrum Belediye Reisi Ahmet Aras, şehremaneti personeline yönelik gerçekleştirilen eğitimler kapsamında yaptığı açıklamada, “Personelimizin kendini geliştirmesi ve belediyenin vatandaşlarımıza sunduğu hizmetlerde çağımızın teknolojik gelişmelerini kullanabilmesi için bir nice eğitim gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda personelimize akıbet kendisine ‘Proje Yönetimi Eğitimi’ verdik. Bu terbiye ile alanında eksper personelimiz, tasarladığı projelerini ulusal ve arsıulusal kaynaklardan yararlanarak henüz de geliştirebilecek. Bu sayede birlikte uygulamaya geçirecekleri projeleri, vatandaşlara en üst düzeyde fayda sağlayabilecek şekilde şekillendirebilecek. Bunun yanında belediyemiz bakım binasında gerçekleştirilen deprem tatbikatı üzere AFAD Muğla Müdürlüğüne ve personeline teşekkürname ediyorum” dedi.Share: