Bodrum’da kırmızı alarm

Bodrum’da al alarm

MUĞLA Muğla’nın Bodrum ilçesine sabah saatlerinde başlayan sağanak yağmurun peşi sıra bilcümle gelgel ve kuruluşlar alarma geçti.

Bodrum’a yapılan hava bilgisi uyarısının peşi sıra sabahleyin saatlerinde aralıklarla yağmur yağmaya başladı. Nısfınnehar saatlerinde çabucak bardaktan boşalırcasına yağan yağmurun fırtınayla birleşmesiyle alay malay okullar tatil edildi. Bodrum Kaymakamlığı’nın koordinesinde, AFAD, AKUT, itimat güçleri ve Bodrum Uray ekipleri tamam personellerini yeğin ve su baskınlarına cebin alarma geçti. Ağaçlar devrildi, sokaklar ve caddeler göle döndü. Fırtınanın de çıkmasıyla birlikte avlu eğleşme noktasına geldi.

Yağışa ve fırtınaya dayanamadı yıkıldı

Bodrum’üstelik yağış ve fırtına nedeniyle ağaçlar yıkıldı. Yıkılan ağaçlara Bodrum Belediyesi Park Yeri ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri müdahale etti. Yağmur ve sağlam rüzgarla birlikte ilçenin tıpkısı çok noktasında ağaçlar yıkıldı. Ağaçlar, yollara ve bahçelerle devrildi. Bodrum Belediyesi Park Yeri ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ağaçlara engelleme etti. Ekipler ayrıca öz yataklarında suyun geçişini engelleyecek ongun ve dalları dahi kaldırdı.

Ana yollar göle döndü

Bodrum – Turgutreis karayolu, Yalıkavak, Türkbüyü, Gündoğan ve Turgutreis yollarını su bastı. Vesait güçlükle ilerlerken ara sıra yollar ise ağız ağıza sular atında kaldı. Kurgu sürücüleri print anlar yaşarken mahalle aralarından akan sular bazen cadde ve sokakları göle çevirdi.

Öte yandan yağmurun akşam saatlerinde şiddetini arttıracağı öğrenildi. Yetkililer yeğin ve su baskınları nedeniyle uyarılarda bulundu.

Share: