Bodrum’da öğrenciler yağmur zımnında evlerine gönderildi

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü, Muğla ve ilçeleri için ateş yağış ve sıkıntı uyarısı yapmıştı. Muhtemel yağış bugün gün ortası saatlerinde başladı.

ÖĞRENCİLER EVLERİNE GÖNDERİLDİ

Bodrum’da yetişek öğretime sakim günce uzaklık verildi, öğrenciler meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı evlerine gönderildi. Bodrum Belediyesi’nden yapılan açıklamada “İlçemiz genelinde, öğleden bilahare muhtemel yağış nedeniyle değme menfilik yaşanmaması hesabına hazırlık gayeli namına saat 13.00 itibariyle eğitim ve öğretime aleniyet verilmiştir.” denildi.

ARAÇLAR İLERLEMEKTE GÜÇLÜK ÇEKTİ

Öte yandan yağışla gelişigüzel yollar göle döndü. Vesait, yollardaki akarsu birikintileri dolayısıyla zorlukla ilerledi. Yağış nedeniyle Akyarlar – Turgutreis yolu trafiğe kapandı. Baskın suları ile yukarından gelen kayırıcı parçaları ve taşların Rasih Polat ense geçidinin olduğu noktada yolu tıkadığı ve yolda suyun biriktiği öğrenildi. Yoldan geçemeyen sürücüler, almaşık güzergahları kullandı. Yolu fethetmek amacıyla mesai başlatıldı. Yalıkavak’ta üstelik yağmurla göle dönen yolda araçların güçlükle ilerlediği gözlendi. Arıza özne vesait yolda kaldı. İlçede yağış aralıklarla sürüyor.

Share: