Boşanma aşamasındaki eşi ile kayınpederini öldürüp, 2 baldızını yoğun yaraladı

İZMİR’in Karabağlar ilçesinde Recep Aptal (32), metrukiyet aşamasındaki eşi Berivan Fikirli ile kayınpederi Şemsettin Çelik’i (61) tabanca ile vurarak öldürdü, baldızları Gülistan (31) ile Şirvan Çelik’i ise kısık yaraladı. 3 çocuğunu alıp kaçan aynasız, Buca’de polis ekiplerince yakalandı.

Olay, saat 07.30 sıralarında Gülyaka Mahallesi 3030 Sokak’ta meydana geldi. Boşanma aşamasındaki eşi Berivan Akil’nun kaldığı eve revan Recep Akıllı, iddiaya bakarak 1’inci kattaki eve balkondan tırmanarak girdi. Recep Akıllı, beraberinde getirdiği tabancayı çıkarıp, eşi Berivan ile onun ailesine peş peşe keskin etti. Kurşunlar Berivan Düşüncesiz ile kız kardeşleri Gülistan ve Şirvan Polat ile babaları Şemsettin Polat’e isabet etti. İhbarla gelen keyif ekipleri, Berivan Çokbilmiş ile babasının öldüğünü belirledi. Hastaneye kaldırılan Gülistan ve Şirvan Polat kardeşlerin dirimsel tehlikesinin olduğu bildirildi.

BATMAN’DAN İZMİR’DEKİ BABASINA GELMİŞEvdeki M.U. (2), F.U. (10) ve A.E.U. (9) isimli 3 çocuğunu birlikte yanına alarak kaçan Recep Çokbilmiş, Buca ilçesi Şirinyer semtinde polis ekiplerince yakalandı. Gözaltına alınan şüphelinin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

Öte yandan boşanma aşamasındaki çiftin Batman’dahi yaşadığı, Berivan Aptal’nun 1 ay önceki İzmir’deki babasının yanına taşındığı öğrenildi.Share: