Bozkurt’ta 75 Almanak Cami Yenileniyor

Mülkiyeti Bozkurt Belediyesi’ne ilişik olan ve Aydın Firez Varlıkları Siper Toprak Kurulu tarafınca tescillenen Bozkurt Çarşı Camii’nde değişiklikler ve tamir çalışmaları bitmeme ediyor.

Mülkiyeti Bozkurt Belediyesi’ne ait olan Bozkurt Çarşı Camii, 8 Ağustos 2019 tarihinde Bozkurt’ta yaşanan sarsıntı sonrasında hasar görerek, Işıklı Ekin Varlıkları Siper Havza Yerleşmiş tarafınca kullanıma mülga Çarşı Camii, Bozkurt Belediyesi aracılığıyla yapılan eksiltme sonrasında baştan avlu buluyor.

“CAMİMİZİN AÇILABİLMESİ ADINA 3 YIL UĞRAŞ ETTİK”

Bozkurt Çarşı Camii’nde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, “Bozkurt Çarşı Camii’miz 1947 yılında yapılarak günümüze büyüklüğünde ayakta kalmış kültürel tıpkı değere sabittir. 8 Ağustos 2019 dahi yaşadığımız korkunç Bozkurt depremi sonrasında hasar alarak Vazıh Ekin Varlıkları Esirgeme Kesim Yerleşmiş tarafınca kullanıma kapatılmıştır. Camii’mizin mülkiyeti tamamıyla Bozkurt Belediyemize aittir. Tığ tescilli Camimizi baştan açabilmek ve kullanıma kabul etmek namına 3 sene süresince savaşim ettik ve mücadelemizin sonunda camimizin tamirat ve tadilatı için icazet aldık” dedi.

Bozkurt Çarşı Camii münakasa bedeli hakkında üstelik açıklamalarda kâin Başkan Çelik, “Mülkiyeti belediyemize ilişkin tescilli çarşı camimizin ihalesi gerçekleştirerek, 1 milyon 502 bin 213 Türk lirası bedelle, ihaleyi kazanan firmaya teyit edilmiştir” diye konuştu.

“İLK TERAVİH NAMAZINI ÇARŞI CAMİMİZDE KILACAĞIZ”

Çelik, açıklamalarını, “Tescilli Çarşı Camiimizin tadilat süresi 102 çalışma günü olarak belirlenmiştir. Tadilatın derhâl ardından camimizin açılışını zer Bozkurtlu vatandaşlarımız ile gerçekleştireceğiz ve bu sene önce Teravih Namazı namazımızı Çarşı Camimizde kılacağız” diye tamamladı.

Share: