Büyükşehir Kooperatifçilik modeli Kocaeli’de tanıtıldı

Merkezi Konya’da kâin Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği (AGROCITIES) yoluyla düzenlenen “2. Yerli Yönetimler ve Ekincilik Çalıştayı” Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ocak sahipliğinde başladı.

Türkiye’den Büyükşehir Belediye Başkanları iklim ve ilçe uray başkanları, yerel yönetim temsilcileri, ilişkin ofis başkanları ile ev dışından üstelik çok sayıda davetlinin katıldığı 2. Domestik Yönetimler ve Ekincilik Çalıştayında Muğla Büyükşehir Belediyesi’ni Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Buket Kallem temsil etti. Muğla’da zirai alanda yapılan icraat, kooperatiflerle yapılan işbirliği çalışmaları, kooperatif desteklemeleri ve tekmil kooperatifleri bire bir çatı altında toplayacak “Tarımsal Korkulu Birliği” projesi katılımcılara anlatıldı.

Zirai tecrübeler ve tekniklerin paylaşıldığı çalıştayda “Tarımda Bakir Nesil Icraat”, “Zirai Teşkilatlanma ve İstihdam”, “Sürdürülebilir Zirai Pazarlama Stratejileri” ve “İklim Değişikliğinin Tarımda Oluşturduğu Tehditler” konularında hususi oturumlar düzenlendi. Çalıştay akıbet bildirgesinin okunması ile sona erdi. – MUĞLA

Share: