Büyükşehir’den Serik’in 3 mahallesine baziçe parkı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Serik’in üç ayrımlı mahallesinde torunlar üzere oyun parkı oluşturdu.

Başkan Muhittin Böcek’in talimatları doğrultusunda öğrencilere ve okullara her fırsatta destekte mevcut Antalya Büyükşehir Belediyesi, Serik Sarıabalı İlkokulu bahçesine torunlar üzere oyun parkı kurdu. Bugüne kadar baziçe grubu yoksuz Sarıabalı Mahallesinde yeni oyun parkı ayrıntılar marifetiyle sevinçle karşılandı. Muhtelif baziçe aparatların montajı ve kasaba düzenlemesinin yapıldığı okulda, öğrencileri eskimemiş eğitim döneminde yıpranmamış baziçe parkı karşılayacak.

“Oyun parkları”

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Serik’in Karıncalı ve Tekkeköy Mahallelerini dahi ilk defa bala oyun grupları ile buluşturdu. Karıncalı Mahalle Muhtarı Utku Yılmayan, “Taleplerimizi cevapsız bırakmadığı ve namına getirdiği için Muhittin Başkanımıza haddinden fazla teşekkürname ederiz. Çocuklarımızın mahallemizde gidebileceği böyle ayrımsız düzlük yoktu” diyerek konuştu.

Oyun parklarının çocukların içtimai, bedensel ve zihinsel gelişimini amacıyla balaban olduğunu rapor fail Büyükşehir Belediyesi Park Yeri ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı Serik Sorumlusu Ayşe Küçükakça Yılmayan, “Elan önce hiçbir şekilde oyun grubu sıfır Sarıabalı, Karıncalı ve Tekkeköy mahallelerine evvel yavru baziçe parkı kurduk. Bu konuda başkanımızın hassasiyeti ve destekleri çok fazla. İhtiyaç doğrultusunda makul yerlere oyun grupları yerleştirmeye bitmeme edeceğiz” dedi. – ANTALYA

Share: