Çağcıl Atan: “Hayallerimiz bütçelerimizden iri”

– Gündeş Atan: “Hayallerimiz bütçelerimizden balaban”

Kayserispor Teknik Direktörü Çağdaş Atan:

“Oyuncularımın alınlarından öpüyorum”

KAYSERİ – Kayserispor Ustalık Direktörü Gündeş Atan, Galatasaray galibiyetinin arkası sıra, “Hayallerimiz, bütçelerimizden şişman” dedi.

Spor Mabat Süper Lig’in 10. haftasında Galatasaray’ı 2-1 mağlup fail Yukatel Kayserispor’de 3 puan sevinci yaşanıyor. Karşılaşma sonu düzenlenen basın toplantısında mütekellim Kayserispor Beceri Direktörü Modern Atan, “Çok ongun ayrımsız oyun oldu bence. Haddinden Fazla mebzul planladığımız, kurguladığımız, bir baskıyı çok bereketli yaptığımız, kazanıp geçişler yakaladığımız. Rakibi kenardan ortaya atmaya ittik, bunu harbiden 44 kıta ılımlı atmışlar. Merkezde yaşayan durduğumuzda bunları çok rahat savuşturabileceğimizi biliyorduk. Ikmal ettiğimiz vuzuh 117 bin 500, ligin ortalaması 112 bin. Hatay maçından sonraları bizim amacıyla yer yüksek ara. Bu dahi oyuncularımın maçı ne büyüklüğünde istediğini, hangi büyüklüğünde savaşım ettiğini gösteriyor. 18 tane şutumuz var. Belki 5 tanesi yerinde amma çok az farkla auta revan 2-3 çıngı pozisyonumuzun haddinden fazla kesin gol pozisyonu olduğunu söyleyebiliriz. İkinci yarının başında Mensah, Gavranovic ve Emrah ile yakaladığımız pozisyonlar var. Oyunu daha bayındır ayla getirebilirdik. Tek geliştirmemiz gereken topa henüz çok ehil olabilirdik. Bu konuyla ilgilendiren çalışıyoruz. Galatasaray kabilinden bireysel yetenekleri çokça dal dozaj bire bir takıma alın çokça olumlu tıpkısı başarım gösterdik bugün. Sezon başında alıntı tahtası tutkun olduğundan ufuk herkesin ‘düşer’ gözüyle baktığı Kayserispor’u, başkanımızın vizyonuyla bire bir hayalet kurduk. Sloganımız bile ‘Hayallerimiz bütçelerimizden şişman’ idi. Zira biz oyunu hiçbir ant oyuncu üzerinden okumuyoruz” dedi.

“Oyuncularımın alınlarından öpüyorum”

Takımını tebrik eden Atan, “Şu dakika ongun tıpkısı konumdayız elan iyisi olabilir. Şu dakika ayaklarımız yere basıyor, hedeflerimiz zat içimizde var. İlk günden beri söylediğim, mefret olan Kayserispor’un bu sene hem bereketli oynayarak hem taze sporcu yetiştirerek sezonu gani bir yerde tamamlaması. Oyuncularımla hava duyuyorum. Kazansak üstelik kaybetsek bile tahammülfersa oynadılar. Alınlarından öpüyorum” ifadelerini kullandı.

Share: