Çalınan köpeğini yetmek isterken bıçaklanıp ölümden döndü

Antalya’üstelik çalınan köpeğini vurdumduymaz kabul etmek isterken bıçaklanan Uzun Tufan (45), adeta ölümden döndü. Sol dizinin altında bıçaklanan ve 2 saate yakın operasyonun arkası sıra taburcu olan koca, saldırganın azade bırakılmasına reaksiyon gösterdi.

Görüngü, 29 Ağustos tarihinde Konyaaltı Sahili’nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Levent Tufan’ın (45) köpeği benzeri süre ilk ortadan kayboldu. Köpeğinin daha geçmiş de kaybolduktan sonradan bulunduğu yerde olma ihtimali konusunda Boğaçayı güreşçi köprüsü altına revan Tufan, köpeğini burada tanımadığı bir şahsın beraberinde gördü. Köpeğini ahzetmek isteyen Tufan ile ecnebi tabiiyetli özlük beyninde tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi konusunda özlük Tufan’ı elinde mevcut bıçak ile sol dizinin altından bıçakladı. Çevredekilerin ihbarı konusunda olay adına afiyet ve polis güçleri ekipleri atıf edildi. Sahile gelen esenlik ekipleri, Tufan’a ilk yardımı yaptıktan sonradan sedyeye aldı.

Bir zaman olsun yanından ayrılmadı

Saldırıya karşın köpeğini vermeyen Tufan, vatandaşların dahi yardımıyla ambulansa götürülürken sedyeyi izleme fail Tufan’ın köpeği, sahibinin bire bir zaman olsun esasen ayrılmadı. Sahibini ambulansın olduğu noktaya büyüklüğünde takip fail kapik, Tufan’ın yakını eliyle olay yerinden götürüldü. Ayağından aldığı çarpış sonrası tedavisi tamamlanan Tufan taburcu oldu. Kendisini bıçaklanan şahsın erkin bırakıldığını öğrenen Tufan, duruma başkaldırı etti.

“Ben olaya cürmümeşhut düzenlemek istedim”

Yaşananları anlatan Uzun Tufan, “Köpeğimle bu arada yaşıyorum. Bizi herkes agâh. Ego köpeğime tasma takmam. Bütün yoluyla tanıdık aynı hayvandır. Ben bu şahsın köprü altında yaşadığını bilmiyordum. 3-4 öğün benim köpeğimi çaldığına tanık oldum. Arkadaşlarım bulup getirdi, hayvanı oraya bağlayarak ezinç etmiş. Görüngü günü köpeğim yine kayıp oldu. Ben olaya cürmümeşhut fora etmek istedim. Koşarak oraya gittim. Köpeğimiz görür âmâ aramızda boğuşma oldu. Elinde bıçağı gördüm. Bilahare bizim dengemiz bozuldu. Bu Arada yuvarlandık. Daha sonraları elindeki bıçağı bana diz altında beş altı kat soktu, bilahare kaçtı” dedi.

“Acı devam ediyor”

Şahsın daha sonra erkin bırakıldığını duyduğunu tamlayan Tufan, “Elbet peki dedim. Benzeri bölgede geziyormuş. Burası akman tıpkı bölgedir. Ateş devam ediyor. Rahat şen gezmesi benim gibi insanların vicdanlarını rahatlatmamıştır. Tutuklanmasını arzu ettim. Sol diz altıma 40-50 santim et bıçağı ile bıçakladı. Boğuşma sırasında olmadı, direk bıçakladı. Hekim birlikte aldığım darbeye şaşırdı. Tekrar tıpkı işler olabilirim. 2 saate andıran cerrahi müdahale oldum. Soy kesinlerinden çok dem kaybı oldu” sözlerine kayran verdi.

Köpeğinin kendisini bırakmadığını belirten Tufan, “Kapik bizim canımız. Benim yanımdan on paralık ayrılmadı. Beni yalayarak tedavi etmeye çalıştı. Sonradan beni ayağa kaldırmaya çalıştığını düşündüm. Onun da canı yanık galiba. Bu işin cezalandırılmamış kalması beni elan da çokça yaraladı” diyerek konuştu. – ANTALYA

Share: