CANiK’ten domestik ve milli imkanlarla yeni uçaksavar modeli henüz geliyor

CANiK, Ankara’dahi planlı Askeri Lojistik ve Bindi Zirvesi-DLSS Fuarı’nda, domestik ve milli uçaksavarı CANiK M2 QCB’yi ve geliştirilmiş aceleci versiyonu olan CANiK M2F’yi da sergiledi.

CANiK açıklamasına göre, SYS bünyesinde ruh gösteren dünyanın önde mevrut belli belirsiz silah üreticilerinden CANiK, bu yıl ikincisi düzenlenen Askeri Geri Hizmet ve Bindi Zirvesi (Defence Logistics Support Summit-DLSS) Fuarı’na bilcümle ekip katıldı.

4-5 Ekim’de Ankara’üstelik gerçekleştirilen etkinlikte, CANiK’in yeni yayın ve aksesuarları üstelik görücüye çıktı. Fuarın arz çokça deste gören stantlarından birisi olan CANiK, evcil ve milli uçaksavarı CANiK M2 QCB’yi ve geliştirilmiş çabuk versiyonu olan CANiK M2F’yi üstelik sergiledi. Etkinlikte CANiK’in en üst teknolojilerle donatılmış ürünlerinin yanında bütünleşmiş ekipmanları da büyük rabıt gördü.

Açıklamada görüşlerine düz sunulan Samsun Daraç Savunma (SYS) Umumi Müdürü C. Utku Aral, Türk savunma ve havacılık sanayinin, bütün dünyanın rabıt odağı haline gelmiş durumda olduğunu, kendilerinin de CANiK markasıyla bu değeri daha da ilerilere vurmak üzere çalışmaları sürdürdüklerini bildirdi.

Aral, şunları kaydetti:

” Türkiye’nin nitelikli edilmiş tek ve yer nazik 12.7 mm alçak makineli tüfeği olan CANiK M2 QCB’yi başta ülkemiz atılmak amacıyla bacanak ve bağlaşık ülkelerin kullanımına hazır kuzuluk getirdik. Bu ayın ilk yarısında İçişleri Bakanlığına sadık Inanma Genel Müdürlüğü, Açıkgöz Umumi Komutanlığı ve Yaka Güvenlik Komutanlığına, Defans Sanayii Başkanlığımızın koordinesinde 750 skor bunaltıcı makineli tüfek tüfeğimizin teslimini tamamlayacağız. Bunun yanı sıra CANiK M2 QCB’nin henüz hızlı versiyonu olan CANiK M2F’nin testleri tamamlandı. Böylelikle CANiK M2 ailesinin yıpranmamış üyesi üstelik daha çok göreve hazır kuzuluk mevrut oldu. Tıpkısı zamanda 30×113 mm bütünüyle üretimi yapan ve alanında dünyada 5 firmadan biri olan İngiliz ‘AEI Systems’ firmasını satın almış olmamız ile gelişigüzel deniz, albeni ve karaca platformları üzere mühim öneme sahip olan ölçülü kalibre topları da ülkemize kazandırdık.”

Tabancanın yanında uçaksavar ve ölçülü kalibre top kullanıcılarının genişlik gani şekilde ihtiyaçlarını hatırlamak üzere bilcümle hazırlıkları yaptıklarını aktaran Aral, “Önümüzdeki günlerde DÜZLÜK EXPO 2022’üstelik yepyeni sürprizlerle karşınıza çıkacağız. amma velakin ülkemiz cebe sanayinde ilk kez kullanıcıya bütünleşmiş lojistik bindi (ELD) sağlayacak şekilde hazırlıklarımızı tamamlamış durumdayız.” ifadelerini kullandı.

Share: