Çankırı malumat: Rektör Dikici, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin kullanılmamış öğrencilerini otogarda karşıladı

Rektör Ekinci, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin kullanılmamış öğrencilerini otogarda karşıladı

ÇANKIRI Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Dikici, üniversitede bu yıl yetişek almaya başlayacak olan öğrencileri, otobüs terminalinde karşıladı.

Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde yıpranmamış akademik sene başladı. Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi de akademik yılın önceki gününde, ayrımlı şehirlerden Çankırı’ya mevrut ÇAKÜ’nün eskimemiş öğrencilerini Çankırı Şehirlerarası Otobüs Terminalinde karşıladı. İlk nöbet Çankırı’ya ayak basan öğrencileri karşılayan Rençper, sükse dileklerinde bulundu. Ayrıca, otobüs terminalinde kurulan stantta öğrencilerin erişim ve bir soruları görevliler eliyle yanıtlandı.

” Şu temel kadar 3 bin 800 öğrencimiz kaydını yaptırdı”

3 bin 800 öğrencinin bu sene Çankırı Karatekin Üniversitesi’ne kaydını yaptırdığını belirten Rektör Fellah, “Bugün fiktif ile 2022-2023 Eğitim-Talim Dönemimizi başlatmış bulunuyoruz. Türkiye’nin bir nice ilinden mevrut öğrencilerimize aile sahipliği yapacağız. Üniversitemiz, eğitim, tedrisat, araştırı, geliştirme ve toplumsal kalkınmanın birlikte öğrencilerimizi dahi inovasyon ve girişimcilik noktasında sunu bereketli şekilde yetiştirmenin programlarını yapmış bulunuyor. Bu sene üniversitemize 4 bin civarında öğrencimizde sınav puanı ile girme hakkı kazandı. Şu ana kadar 3 bin 800 öğrencimiz de kaydını yaptırdı. Üniversitemizin bulunduğu Çankırı, turizm ve gün potansiyeli önemli bir şehir. Çankırımız havası ile Türkiye’nin arz akman ve sunma emniyetli şehri güzel durumda. Bu yönüyle de öğrencilerimizin ferah ferah eğitim bilimi alabileceği, toplumsal ve kültürel yönden kendilerini geliştirebileceği şehir. Kendilerine haddinden fazla bereketli tıpkı adrese geldiklerini rapor ediyoruz” dedi.

“Öğrencilerimizin barınma sorunu çözülmüş olan ayrımsız şehirde bulunuyoruz”

Eğitim Bilimi kalitesini arttırmak amacıyla altyapı çalışmalarının tamamlandığını anlatım eden Maraba, “Çankırı Karatekin Üniversitesi, şehrin cemi dinamikleri ile alay malay sunma dolgunca şekilde öğrencilerimizi yetiştirmenin derdi ve gayreti içerisinde. Terbiye ve talim altyapımızı yeryüzü ongun şekilde tamamlamış bulunmaktayız. Özellikle uygulamalı alanlarda ve laboratuvar alanlarında yetişek düzlük öğrencilerimizi sunu bereketli şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz. Öğrencilerimizin barınma sorunu çözülmüş olan tıpkısı şehirde bulunuyoruz. Öğrencilerimizden yeğleme yapanların cümlesi KYK yurtlarına yerleştirilmiş durumda. Evler ve apartlar kabilinden farklı tahaffuz ortamları üstelik bulunmakta” diye niteleyerek konuştu.

“Bu yıl 5 ilçemizde de iz akademi birimlerimizi açtık”

5 çığır yüksekokulunun ilçelerde bakım vermeye başladığını kaydeden Ekinci, “Bu yıl 5 ilçemizde da iz akademi birimlerimizi açtık. Eldivan Patika Faziletkâr Okulu kâin potansiyeli ile eğitime bitmeme etmekte. Şabanözü ilçemizde üstelik kısaca 150 öğrencimiz terbiye ve tedris görülecek şekilde yapılandırma yaptık. Çerkeş Patika Faziletli Okulumuz üstelik kendi yerinde bu sene fiktif ile eğitim bilimi ve öğretime başladı. Ilgaz Meslek Erdemli Okulumuz turizm işletmeciliği ve turizm rehberliği üstüne Türkiye’üstelik yeğleme yoğunluğu olan tıpkı okulumuz. Ilgaz birlikte turizm potansiyeli ile öğrencilerimize bakım verecek şekilde yapılandırıldı. Kurşunlu Adalet Iz Yüksek Okulumuz, yüzde 100 kapasite ile doldu. Bu sene öğrencilerimizi mezun edebileceğimiz ikinci dönemine başladı. Üniversitemiz hem Çankırı hem bile ilçelerine katkı sağlamakta” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin muvasala sorunun da almaşık yolla çözüldüğünü tabir fail Ekinci, öğrencilerin bir nice sosyal etkinlik içerisinde yer sıvırya dikkat çekti.

Share: