Çankırı’ya gelen üniversite öğrencilerini otogarda Rektör Dikici karşıladı

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Harun Fellah, 2022-2023 akademik yılı öğrenim dönemi amacıyla ilk kez kente gelen darülfünun öğrencilerini otobüs terminalinde karşıladı.

Fellah, değişik şehirlerden otobüslerle gelen öğrenciler ve aileleriyle otogarda bir süre dostça etti.

Öğrencilerin ve ailelerin sorunlarını dinleyen Prof. Dr. Fellah, yaptığı açıklamada, yeni akademik yılın önceki haset olması zımnında şehre Türkiye’nin seçkin yerinden mektepli geldiğini söyledi.

Çankırı Karatekin Üniversitesine bu yıl 4 bin öğrencinin imtihan puanıyla girmeye türe kazandığını tamlayan Rençper, “Bildiğiniz kabil Çankırı havası bildirme bozulmamış ve güvenlik açısından üstelik sunu emin şehir durumundadır. Bu anlamda Çankırı ailelerimizin çocuklarını gönül rahatlığıyla gönderdiği bire bir şehirdir. Bir zamanda sosyal ve kültürel olarak üstelik kendilerini sunu mebzul şekilde geliştirebilirler burada.” dedi.

Öğrenciler birlikte akademik yılın ilk gününde otobüs terminalinde karşılanmaktan ve okullarına kavuşmaktan çokça mutlu olduklarını belirterek, Rektör Dikici’ye teşekkürname etti.

Rektör Prof. Dr. Harun Rençper, gelecek sonrası kâh öğrencileri rahatlık aracına alarak Uluyazı Kampüsü’ndeki yurtlarına bıraktı.

Share: