Çaykur Rizespor-Yılport Samsunspor maçının peşi sıra

Spor Mabat 1. Lig’in 5. haftasında sahasında Yılport Samsunspor ile 1-1 berabere artan Çaykur Rizespor’un teknik direktörü Bülent Korkmaz, karşılaşma boyunca oyunun hakimi olduklarını ama kalelerinde gördükleri biricik pozisyonunda golle sonuçlandığını söyledi.

Korkmaz, maçın peşi sıra planlı matbuat toplantısında, kazanmaları gereken tıpkı maçta istedikleri sonuca ulaşamadıklarını söyledi.

Samsunspor karşısında oyunun hakimi olduklarına meni eden Korkmaz, “Genel anlamda maç süresince ayrımsız konum verdik maatteessüf o hatır gol oldu. Edinim hesabına temas şeyi yaptık. Dört maçtır topun hakimi, amerikan bar oyunu oynayan ayrımsız takımız. Maatteessüf sahamız bereketli değil, idman sahamız ondan elan ateş. Amerikan Bar oyunu oynayan takımların sahası iyi olmalı. Bu mazeret değil her koşulda kazanmalıyız. İstemediğimiz tıpkı son oldu.” dedi.

Hücumda evvel yarıda sorun yaşadıklarının altını çizen Korkmaz, “Kubilay ikinci yarıda bizi rahatlattı ama üçüncü bölgede daha bol olmalıyız. Çaplı oyuncularımız daha çok hareketli olmalı. Bunları üstelik yapacağımıza inanıyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Ligde statü nedeniyle Haklı Ay, Mendes, Bolasei kadar oyuncuların kadroda kayran alamadığına değinen Korkmaz, çaplı canlı oyuncuların olması halinde her teknik adamın oynatacağına inandığını, statü nedeniyle maçlara 20 yabanlık kadro ile çıktıklarını sözlerine ekledi.

Korkmaz, maçtan sonradan istifaya çağrılması ile ilgili “Ben sonuna kadar buradayım. Yöneticilerin tasarrufu varsa bilmiyorum. Ben bu işi başaracağımıza inanıyorum. Taraftarın çekinmek çerçevesinde değme çeşit tenkit hakkı var.” ifadelerini kullandı.

Yılport Samsunspor cephesi

Kırmızı-beyazlıların ustalık direktörü Söz Bektaş ise oyuncuları tebrik kartı ederek ferah mücadele ortaya koyduklarını kaydetti.

Golde görgüsüz günah yaparak bütünü rakibe verdiklerini vurgulayan Bektaş, şöyle devam etti:

“Kenara açılan topun devamında rakibe, gol noktasına pas verdik. Kendi oyuncumuza çarpan külliyen filelere gitti. üst üste mevrut hatalardan kalın kafalı düştük. Golü aradık ve fırsatları bulduk amma ilk devre mutedil sahada baskı yaşadık. Rakip arkaya sarkınca sorunlar yaşadık. İkinci nısıf oyunu dengeleyerek beraberliği yakaladık. Maçı kazanabilirdik. Pas anlamında oyunun kontrolünü alınca rakip teferruatlı pasa döndü. Dönen toplarla tevhit atak geliştirdik amma sonuçlandıramadık.”

Çaykur Rizespor’un Süper Lig’den düşen nazik ayrımsız dünya olduğuna özen calip Bektaş, “Tığ bu güce alın dayanım koyduk. Son saniye galip ati pozisyonu yakaladık ama çok üzücü kullandık. Rakibi üçe ayrımsız yakaladık. Atsak karşılaşma bitiyordu. Bir fakül ile dönüyoruz üzgünüz. Vadi da haddinden fazla kötüydü. Hele bu asıl sahalar bar oyunu oynayan takımlar amacıyla tahakküm oluyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Samsun’dan gelen matbuat mensuplarının güruh odasını ayrılma etmesi ile ilgilendiren soruya ise Bektaş, “Basın odası, akmak talip dirimsel, istemeyen, gelmeyen katılmayabilir. Gocunmak duyuyorum. Matbuat mensuplarından nesnel değerlendirme beklerim. Takım dokunaklı oynayınca eleştirilecek olan benim. Bu topluluk ayrımsız savaş örneği ortaya koyuyor. Neticelendirme ile ilişik sıkıntımız var. Nesnel olduktan sonradan utanmak duyuyorum. Basın mensupları aracılığı ile kendimizi kamuoyuna anlatıyoruz. Vebal yapabilirim, özür dilemeyi bilirim.” diye niteleyerek konuştu.Share: