Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Gelgel, Kastamonu’daki kura çekimine video konferansla katıldı Açıklaması

Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Tasavvur Çekicilik, “Henüz tıpkı yıl birlikte dolmadan 220 ahit kabilinden çokça gelişmemiş tıpkısı sürede Bozkurt ilçemizde 2 üretimevi ile 52 iş yeri, Abana ilçemizde ise 40 hisse senedi sığmak amacıyla toplamda 2 fabrika, 92 hareket yerimizi tamamladık.” ifadelerini kullandı.

Çekicilik, güzeşte sene Kastamonu’de meydana gelen yeğin felaketinde mağdurluk yaşayanlar için Bozkurt ve Abana ilçelerinde değişik düzenlenen kura çekilişi törenlerine, video konuşma yöntemiyle katıldı.

Abana ve Bozkurt’ta meydana mevrut selde dükkanların, hareket yerlerinin ve endüstri alanlarının balaban zarar gördüğünü anımsatan Çekicilik, siftinlik uran inşaatları ile altyapı ve belde düzenlemesi projelerini 1 Teşrinievvel 2021’de başlattıklarını belirtti.

Yapı İşleri Genel Müdürlüğü aracılığıyla, düz tesliminin evvel anından itibaren büyük ve hararetli aynı himmet yürüttüklerini anlatan Çekicilik, şöyle bitmeme etti:

“Elan ayrımsız sene üstelik dolmadan 220 bölüm kabil çok gelişmemiş tıpkısı sürede Bozkurt ilçemizde 2 üretimevi ile 52 hareket yeri, Abana ilçemizde ise 40 hareket yeri olmak üzere mecmu 2 üretimevi, 92 gelişim yerimizi tamamladık. Demincek ara bu uran sitelerimizin ad çekme çekiminde ve tesliminde. Konutlarımızı de girişim aşama teyit edeceğiz. Kastamonu Bozkurt, Sinop Ayancık ve Bartın’dahi afetzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına karşılık verecek nitelikte mıhlı ve tehlikesiz 1196 konutumuzun ve köy evlerimizin inşası imdi tamamlanıyor.”

Kastamonu ve bölgesindeki gelişmeleri çokça yakından izlem ettiklerini birlikte belirten Gurur, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, her daim sizlerin yanında olacağız. Uran sitemizin, aksiyon yerlerimizin Bozkurt’a, Abana’ya, Kastamonu’ya, türe sahibi esnaf kardeşlerimize ve ailelerine fazlalaşan kazançlar sağlamasını arzu ediyorum.” dedi.Share: