CHP Genel Başkan Apotr Salıcı: “Suç İşleyenlerle Etki Uğrunda Hesaplaşmamız Gerekiyor”

CHP Genel Komutan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Evet toplumun geniş kesimi ile helalleşeceğiz, sorunu olanlarla helalleşeceğiz ama cürüm işleyenlerle üstelik yargı önünde hesaplaşmamız gerekiyor. Zaman Zaman helalleşme ile hesaplaşmayı karıştıranlar oluyor. Bizim vatandaşlarımızın bir vakitler yaşadığı mağduriyetlerle hiçbir sorunu bulunmayan tığ o mağduriyetlerin giderilmesi taraftarıyız” dedi.

CHP Umumi Komutan Yardımcısı, İstanbul Saylav Oğuz Kaan Salıcı zaman CHP Antalya İl Istişare Heyeti Toplantısına katıldı. Atatürk Firez Merkezi’nde yapılan toplantının açılışını Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz yaptı.

Antalya Büyükşehir Şehremini Muhittin Haşere bile belediye çalışmaları üzerine hikmet verdi. En erdemli su faturalarının Antalya’de olduğu eleştirisinin makul olmadığını tamlayan Başbuğ Böcü, Reisicumhur adaylarının, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu anlatım etti. Haşere “Geliyor gelmekte olan” diye niteleyerek konuşmasına serencam verdi.

“BU İKTİDAR, TÜRKİYE’NİN MİLLİ DEĞERLERİ İLE SORUN HAYAT DOLU BİR İKTİDAR”

Oğuz Kaan Salıcı ise şunları söyledi:

“Beş Altı periyot önce 30 Ağustos Utku Bayramı’nın yıldönümüydü. 30 Ağustos’u gururla kutluyoruz. Ama Halen bu ülkede Lozan’ı, bizim milli bayramlarımızı eleştiren ve bu eleştirilerinden muhit erk yoluyla kol angıç gerilenler var. ‘Yunan kazansaydı keşke’ diyenler oldu. Onların ayaklarına gittiler, onları taltif ettiler. Bu erk, Türkiye’nin milli değerleri ile dava civil civil tıpkı erk. Bu nüfuz, seçme hangi büyüklüğünde kendisini evcil ve milli kendisine tanımlasa da Türkiye’nin ana değerleri ile Cumhuriyet’in esas değerleri ile Atatürk’ün bize çizmiş olduğu rota ile korkulu mesail diri ve sorunlar yaşayanları üstelik esirgeyici muhafız bire bir kuvvet.”

“SİZ KENDİNİZDE EKONOMİK TAHACCÜM GÖRÜYOR MUSUNUZ”

Salıcı soylu erki sorunlara değinerek amele kesimin milli gelirden aldığı payın düştüğüne vurgu yaptı. Türkiye’birlikte ekonominin büyüdüğü yönündeki açıklamalara değer kendisini dinleyen partililere “Sizler kendinizde tahaccüm görüyor musunuz?” diye niteleyerek soran Salıcı, Türkiye’deki büyümenin uğrun göçmen sayısında, hukuksuzluklarda, hapiste yatan ziyalı sayısında, hareketlilik, doğalgaz faturalarında, çiftçinin maliyetinde ve kuintet çetenin cebine dökme rantta olduğunu söyledi.

“O GEMİNİN AMBARINDA UĞRUN GÖÇMENLER ÜSTELIK VAR”

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın “Tıpkısı gemideyiz” sözlerine Erdoğan ve yandaşlarının bir numara mevkide, üşüyen vatandaşların ise üçüncü mevkide yolculuk ettikleri şeklinde karşılık veren Salıcı “Da o geminin ambarında gizliden gizliye göçmenler dahi var. Onlar de senin Suriye politikanın eserin” dedi.

“CÜRÜM İŞLEYENLERLE YARGI UĞRUNDA HESAPLAŞMAMIZ GEREKİYOR”

Farklı acun görüşlerine erbap siyasi partilerin aynı araya gelmesi ile kurulan 6’lı masadan Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı’nın çıkacağını belirten Salıcı, toplumun umum kesimleri ile helalleşmenin ve kucaklaşmanın önemine değindi. Salıcı, “Tamam toplumun geniş kesimi ile helalleşeceğiz, sorunu olanlarla helalleşeceğiz amma yanlışlık işleyenlerle üstelik hüküm uğrunda hesaplaşmamız gerekiyor. Bazen helalleşme ile hesaplaşmayı karıştıranlar oluyor. Bizim vatandaşlarımızın evvelce yaşadığı mağduriyetlerle tek sorunu yok biz o mağduriyetlerin giderilmesi taraftarıyız” dedi.

Salıcı, tüyü nakıs yetimin hakkını yiyenlerin, vergileri yandaşlarına dağıtanların bağımsız milletvekili karar uğrunda hesap vereceğini, bu konuda kimsenin tereddüdünün olmaması gerektiğini bile sözlerine ekledi.

Toplantı henüz sonradan basına sınırlı adına devam etti.Share: