CHP Kol Başkanvekili Hususi, gündemi değerlendirdi Açıklaması

CHP Takım Başkanvekili Mutlak Hususi, 27 teklik yerine açıklayan arık üzüm fiyatının, bir hüsran ve gâvurluk rakamı olduğunu, tarihin, dolar bazında sunma bağan üzüm fiyatının açıklandığını savundu.

Hususi, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın 27 teklik kendisine açıkladığı Sultani çekirdeksiz arık üzüm TMO alım fiyatını değerlendirdi.

Manisa’daki ziraat odalarının, sıska üzüm için 24 ile 25 lira ortada aynı maliyet çıkardığını anlatan Hususi, “Yıllarca övündü; ‘2 doların altına hiç indirmedik. 2 doların altına dökmek, bağcıya, üzüm üreticisine ihanettir. Ezdirmeyiz, yaptırmayız.’ Geçen yıl 1,6 dolar, bu sene car edildiği zaman bakımından 1,4 dolar. Tarihin dolar bazında sunu bağan üzüm fiyatını açıkladı.” diyerek konuştu.

Manisa’daki üzüm fiyatının, Cumhur İttifakı’nın Alaşehir Belediye Başbuğ Adayı ve üzüm ihracatçısına; üreticiye değil üzüm ihracatçısına sorulduğunu tamlayan Özel, “O fiyatı, o beğenir elbette. 27 liralık olarak açıklanan sıska üzüm fiyatı, bir hüsran ve acımasızlık rakamı. Bugünden tezi namevcut; mademki kim sen bazen ihracatçılara, bazen rantiyecilere teslim oldun, o ant döneceksin 5 TL üzümün kilogram su başına muhakkak prim vereceksin.” dedi.

“İnsanlar, sargaç botun içre boğulmama mücadelesi veriyor”

Hususi, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın bakanlar kurulu toplantısı sonrası yaptığı, “Hepimiz tıpkısı Türkiye gemisinin içerisindeyiz, bu sefine kolaylıkla kere alırsa kazanan hepimiz olacağız. Bu sefine asayiş kadar, ekonomi üzerinden açılan deliklerinden de su alarak batarsa hepimiz boğulacağız.” şeklindeki açıklamasına dikkati çekti.

Hususi, “İşler yolundayken, siz gemilerdesiniz. Hepinizin güzel gemileri var. Bu insanların gemileri namevcut. Bu insanlar, çoluğunu çocuğunu almış korse botun içine boğulmama mücadelesi veriyor. Öyle boğulma moğulma yok. Tığ, hepimiz kurtulacağız. Siz gideceksiniz, tümce kurtulacak.” görüşünü savundu.

DOĞRU Fırka Genel Merkezinde Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında geçkin gerçekleşen toplantıya belen fail Özel, “Hepimiz biliyoruz, bilmeyen namevcut, o soruşturma imdi? Anketi görmüş, ‘Çağırın Naci Öğretmen gelsin, eskisi da gelsin, yenisi birlikte gelsin’, ‘Ne konuşacağız?’, ‘Strateji konuşacağız.’ Ayrımsız panik, önceleri planlı değil, programında namevcut. Kimsenin haberi yok. Anketteki o balaban kopuş bitmeme ediyor amma o kopuşun dağılımından garip rahatsız. Hep ‘Siz bunları köylü çekersiniz’ diyordu. Kararsızlar dağılıyor ve DÜRÜST Tümen’ye dönen mönen bulunmayan. Onu konuşmak için kurmaylarını çağırıyor.” diye konuştu.

Özel, öğrencilerin ve ailelerinin dünyalık üniversitelerine yapılan zamlar zımnında, intörn hekimlerin ise maaşlarının asgari ücretin altında kalması nedeniyle ayaklanma ettiğini kaydetti.

“Duble yollar meselesi, bilcümle beraber utanacağımız ayrımsız maslahat”

Dünyalık yurtlarına, amme menfaati denilerek mektepli başına verilen 800 liralık desteklemenin, özel yurtta evet da kirada artan seçkin öğrenci üzere bile verilmesini talip Hususi, “İktidarımızın evvel telefonu TOKİ Başkanlığına, geçmiş buyruk cumhuriyet altını yurtları olacak.” dedi.

Hususi, Gaziantep ve Mardin’in Derik ilçesindeki gidiş geliş kazalarına ilişik, şunları kaydetti:

“Meseleyi vakit kaybetmeden yandaş müteahhitlere, yap, işlet, torunlara takanak devret yöntemiyle yaptırılan serbest yollara, viyadüklere irca etmek, Derik gerçeğini uyumak demektir evet de Gaziantep’teki o ateşi duymamak demektir. Duble yollar meselesi, bizim bilcümle bu arada utanacağımız ayrımsız mesele, bu büyüklüğünde gecikildiği için. Almanya, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra hep şehirlerini otobanlarla bağlamışken birbirine ve özlük yurttaşından 1 teklik dünyalık almıyorken, bu kadar gecikilmiş duble yollar ve çağın gereklerini karşılamayan abuk sabuk amal, maatteessüf Türkiye açısından utanılacak işlerdir. Bu utancı SELIM Parti ile kapalı tutmuyoruz.”

“CHP, bilcümle idamlardan birlikte perde duymaktadır”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Doğruluk Bakanı Bekir Bozdağ’ın daima politik idamlardan ve darağaçlarından bahsettiklerini argüman fail Özel, Aristokrat’nun “CHP’nin iradesi olmasaydı darbeciler bu idamları yapamazdı” dediğini söyledi.

İsmet İnönü’nün bilcümle gücüyle idamları engel olmak için çaba sarfiyat ettiğini savunan Hususi, “Menderes’in ailesinin bu konuda ‘İsmet Paşa’nın müspet gayretleri, yürekten gayretleri’ diye rapor ettikleri, kayıtlara, hatıratlara geçirdikleri köken bu. Rastgele cins idama karşıyız. İdamın ayrımsız cezalandırma yöntemi olmadığını, CHP tarihî yerine savunmuştur. Yapılmış bilcümle idamlara, Cumhuriyet Altını tarihi boyunca yapılan hep idamlara CHP karşıdır. CHP, zaman o bir zaman yapılan hep idamlardan de utanma duymaktadır. Türkiye adına utançtır bunlar.” değerlendirmesinde bulundu.

“14 müzik festivali yasaklandı”

Hususi, bu yaz 14 festivalin yasaklandığını, bu yasaklamaların, bire bir anayasal hakkın kullanımının engellenmesi olduğu üzere, anayasal hakka, anayasal düzene engelleme anlamına geldiğini belirtti.

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, partisinin takım toplantısını beğenmek üzere gittiği Niğde’bile kaldığı otelin karşısında AK Fırka ülke yönetimi aracılığıyla DÜRÜST Fırka müziklerinin çalındığını anlatan Özel, Niğde’nin yerli dinamikleri ve milletvekillerince devir boyunca savaş edilmesine rağmen akıbet alınamadığını söyledi.

Bunun konusunda YANLIŞSIZ Öğür Ekip Başkanvekili Usta Ünal’ı aradığını aktaran Özel, “İkiletmedi, hemencek telefonu kapadı ve dakikalar süresince Maharetli Eş sorunu çözdü. Dirayetli Satma’e teşekkürname ediyoruz. Ama aynı ayak topu takımını, deplasmana gelmiş aynı takımı kendilerince çalıştırılmayarak, uyutmayarak maçı kazanacağını sanan zihniyetin başına ne gelirse, DÜRÜST Parti’nin başına de o gelecek.” diyerek konuştu.

Niğde’da 16 gruba ayrılarak sahaya sâdır CHP milletvekillerinin, peşlerinde birer polis kamerasıyla gezdiğini sav eden Hususi, “Düşünüyorsun, Niğde Emniyeti’nde 16 kesim el kamerası olması de beklenecek tıpkısı molekül değil. Niğde’üstelik benzeri anda 16 fenomen olur mu, 16 umum kamerası olsun. Planlamışız 16 gruba, 16 çıngı el kamerası, 16 tane taharri memuru. Illet gidiyoruz, yurttaş geliyor yakınıyor evet, Süleyman Komutan da bunun raporunu istiyor. Tıpkısı yandan raporlama, bir yandan dahi caydırıcılık faaliyeti. Bazen; anne tehalüf partisini, genel başkanı, grup başkanvekillerini, milletvekillerini… Korkunun ecele faydası yok.” yorumunu yaptı.

Share: